Benefis Stanisława Janickiego.

Benefis Stanisława Janickiego.

7 listopada 2023 Wyłączono przez administrator

Kino pokochał w 1939 roku po obejrzeniu „Królewny Śnieżki”. Przez ponad 30 lat miłością do X Muzy dzielił się z polskimi telewidzami jako autor i prowadzący legendarnego cyklu „W starym kinie”. Benefis Stanisława Janickiego w katowickim Rialcie. Życzymy kolejnych 90 lat!

***

Znany wszystkim propagator kina przedwojennego i telewizyjna osobowość, a nade wszystko dziennikarz, publicysta i reżyser filmowy Stanisław Janicki świętuje 11 listopada swoje 90. urodziny. Z tej okazji Instytucja Filmowa Silesia Film i Kinoteatr Rialto zapraszają na benefis Stanisława Janickiego, który odbędzie się w niedzielę, 12 listopada w Kinoteatrze Rialto w Katowicach.

Podczas spotkania w Kinoteatrze Rialto poznamy wszystkie oblicza szacownego jubilata. Stanisław Janicki opowie o swojej drodze artystycznej i zawodowej, o filmowych fascynacjach, przyjaźniach, o Andrzeju Wajdzie i o Śląsku. Zobaczymy fragmenty ważnych dla niego filmów i filmów, które sam zrealizował.

Nie zabraknie oczywiście wspomnień z czasów realizacji programu „W starym kinie”, który wychował pokolenia miłośników kina w Polsce.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć oprawa muzyczna w wykonaniu wokalistki jazzowej Marty Fedyniszyn z towarzyszeniem pianisty. Spotkanie poprowadzi Dagmara Drzazga.

12.11 | ND | 18.00 | Kinoteatr Rialto | bilety: w kasie kina i na Filmowa.net

*** *** ***

Polecamy

Szpital sprzedany za złotówkę. A wcześniej dostał prawie 180 mln zł.

katowicedzis.pl/2023/11/szpital-sprzedany-za-zlotowke-a-wczesniej-dostal-prawie-180-mln-zl/

Aby otworzyć link przytrzymaj na nim palec.

*** *** ***

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***