Włodarz Siemianowic Śl. oskarża PiS o plagiat.

Włodarz Siemianowic Śl. oskarża PiS o plagiat.

27 kwietnia 2023 Wyłączono przez administrator

Prezydent Siemianowic Śląskich ostrzega, że Jarosław Kaczyński się pod niego podszywa. To nie jest żart.

***

Jakiś czas temu Rafał Piech, rządzący Siemianowicami Śląskimi (jak sam mówi, jest wykonawcą woli Maryi) założył partię polityczną. Partia ta została zarejestrowana pod nazwą „Polska jest jedna” (PJJ). Działa ona od 2021 r.

Tymczasem kilka dni temu PiS ogłosił nową akcję. Nazwał ją: „Polska jest jedna – inwestycje lokalne”. 22 kwietnia w Janowie Lubelskim Jarosław Kaczyński wygłosił przemówienie, w którym wychwalał okres rządów PiS i mówił, co jeszcze PiS zamierza wykonać.

Oburzony tym Rafał Piech stwierdził, że to jest celowe działanie. Chodzi o to – jego zdaniem – by wprowadzić w błąd Polaków. Ta dezinformacja (twierdził Piech) ma stworzyć wrażenie, że PiS i stworzona przez Piecha partia (PJJ), to jedna organizacja.

Przypomniał, że zanim doszło do rejestracji partii „Polska jest jedna” pod tą samą nazwą działał założony przez niego ruch – PJJ.

Dlatego też Rafał Piech wybrał się na pocztę do Katowic. Wysłał stamtąd list do Jarosława Kaczyńskiego, w którym napisał, że domaga się, by PiS przestał używać nazwy jego partii. Inaczej skorzysta on z drogi sądowej.

Czym charakteryzuje się partia Rafała Piecha? Na stronie jego partii zamieszczono kopię artykułu na ten temat.

Artykuł zaczyna się następująco: „Zawierzył swoje miasto Maryi, teraz chce wkroczyć do ogólnopolskiej Polityki”. przypomnijmy, że jest on na stronach partii Piecha, więc z dużą dozą pewności można uznać, iż Rafał Piech się z nimi solidaryzuje.

Czytamy w tym artykule: „Skrót PJJ można odczytać również jako: Panem Jest Jezus”.

Program polityczny PJJ Piech przedstawił w tymże artykule następująco: „Blokować to, co jest antypolskie, co zagraża naszej suwerenności energetycznej, co bije w polskiego przedsiębiorcę i polskiego rolnika”.

Nie wyjaśnił przy tym, kto ma decydować o tym, co jest antypolskie i jest złe dla przedsiębiorców i rolników. Ale to ostatnie można sprawdzić wybierając się do Siemianowic Śląskich i badając jak miasto to wspiera osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Na stronach partii Piecha PJJ na Facebooku kilka postów poświęconych jest – jak to się tam nazywa – dezinformacji polegającej na używaniu nazwy PJJ przez PiS. „Ne daj się zmylić” – czytamy w jednym z postów.

Na zdjęciu: Rafał Piech przed pocztą w Katowicach.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***