Pod kołami tira znalazła się kobieta, która przechodziła po pasach.

Pod kołami tira znalazła się kobieta, która przechodziła po pasach.

27 kwietnia 2023 Wyłączono przez administrator

Przerażający wypadek. Pod kołami tira znalazła się kobieta, która przechodziła po pasach. Szokujące wyjaśnienie kierowcy sprawdza teraz policja.

***

Do wypadku doszło dziś około 8 rano. 58-letnia kobieta przeprowadzała rower po oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Mikołowskiej w Tychach. Wtedy najechał na nią samochód ciężarowy, który widzimy na zdjęciu (zdjęcie dzięki uprzejmości 112Tychy  – Tyskie Służby Ratownicze).

Na miejsce wypadku natychmiast udali się ratownicy medyczni, strażacy i policjanci. Niestety okazało się, że nie ma szans na ratunek. Kobieta na skutek tego wypadku zginęła.

Wezwano prokuratora oraz Inspekcję Transportu Drogowego. Jak ustalono, rowerzystka nie jechała na rowerze, lecz (jak wspomnieliśmy) przechodziła po pasach, prowadząc rower, od strony ul. Studziennej w kierunku ulic Skowronków i Mąkołowskiej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca tira nie zauważył kobiety. Policja wszczęła śledztwo, które prowadzone jest pod nadzorem prokuratora.

Kierowca pozostaje do dyspozycji prokuratury. Wiadomo, że był trzeźwy.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***