Najlepsi zawodnicy na świecie w autobusach katowickiego PKM.

Najlepsi zawodnicy na świecie w autobusach katowickiego PKM.

17 stycznia 2023 Wyłączono przez administrator

Tym razem, choć jeżdżą bez biletów, kar im się nie wystawia.

***

Właśnie autobusami PKM przewożone są drużyny, które goszczą w Katowicach z okazji mistrzostw świata w piłce ręcznej. Autobusy kursują pomiędzy hotelami a miejscami treningów i meczów.

11 stycznia, meczem Polska – Francja, rozpoczęły się 28. Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Piłce Ręcznej. Gospodarzami mistrzostw są Polska i Szwecja.

Katowicki Spodek to arena, na której rozegranych zostanie najwięcej meczów – aż 21. Tak duża ilość spotkań stanowi wyzwanie w zakresie komunikacji.

Wszystkie drużyny trzeba szybko i sprawnie transportować między hotelami a halami sportowymi. Autobusy miejskie są lepiej przystosowane do warunków, które panują na ulicach niż potężniejsze autokary.

Organizatorzy mistrzostw podkreślają, że to pierwsza tak ekologiczna impreza w Polsce. Pojazdy elektryczne nie produkują spalin.

Autobusy PKM Katowice wykonują codziennie po kilka kursów z zawodnikami. W miejskich autobusach zobaczyć mogliśmy już reprezentantów Polski, Francji, Algierii, Arabii Saudyjskiej, Słowenii, Kataru.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***