Wielka awaria ciepłownicza w Katowicach.

Wielka awaria ciepłownicza w Katowicach.

22 listopada 2022 Wyłączono przez administrator

Bez ogrzewania i ciepłej wody cztery dzielnice: Brynów, Piotrowice, Ochojec, Ligota. Zamknięty musiał być również miejski basen na Brynowie.
Oby udało się usunąć awarię wcześniej niż to wynika z oficjalnego komunikatu.

***

Tauron informuje:

W związku z koniecznością usunięcia poważnej nieszczelności głównego rurociągu magistralnego w Katowicach, Tauron Ciepło zmuszony jest wstrzymać na czas naprawy, dostawy ciepła do części budynków w mieście. Przerwa w dostawach dotyczy budynków w dzielnicach: Brynów, Piotrowice-Ochojec oraz Ligota. Usunięcie awarii jest konieczne ze względów technologicznych i operacyjnych.

Planowany termin wyłączenia dostaw ciepła dnia 22.11.2022 w godzinach rannych oraz wznowienia najpóźniej we wczesnych godzinach rannych 23.11.2022 r.
Z myślą o mieszkańcach, harmonogram prac naprawczych przygotowano tak, żeby przerwa w dostawach ciepła i związane z tym ewentualne uciążliwości były jak najkrótsze.

Służby techniczne TAURON Ciepło dokładają wszelkich starań aby szybko i sprawnie przeprowadzić prace naprawcze i skrócić do minimum wymaganą technologicznie, konieczną przerwę w dostawie ciepła.

Swój komunikat wydał także gospodarz Basenu Brynów:

Komunikat prasowy basenu. Awaria Tauron Ciepło. Basen Brynów chwilowo nieczynny
Basen Brynów zamknięty do odwołania z powodu awarii Tauron Ciepło. Dostawa ogrzewania i ciepłej wody wstrzymana w dzielnicach Brynów, Piotrowice-Ochojec i Ligota. Przyczyną ograniczenia w dostawach ciepła jest konieczność usunięcia poważnej nieszczelności głównego rurociągu magistrali w Katowicach przez Tauron Ciepło. Klienci mogą korzystać z basenów Burowiec i Zadole.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Film poniżej (nas nieco zszokował).

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***