Utrudnienia w centrum Katowic – wielkie międzynarodowe wydarzenie.

Utrudnienia w centrum Katowic – wielkie międzynarodowe wydarzenie.

27 czerwca 2022 Wyłącz przez administrator

Światowe Forum Miejskie to kolejna znacząca impreza międzynarodowa, którą zorganizowano w Katowicach. Wiąże się ona ze znaczącymi zmianami w organizacji ruchu w śródmieściu.

***

World Urban Forum (nazwa angielska) trwać będzie do 30 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W rejonie obiektu obowiązuje nowa organizacja ruchu – wprowadzono zakazy parkowania, postoju i wjazdu.

Co ciekawe, wojewoda śląski wprowadził również ograniczenia w ruchu (są zakazy i objazdy) dla samochodów o masie przekraczającej 12 ton na niektórych drogach województwa.

Poniżej szczegóły dotyczące jednej i drugiej kwestii (organizacja ruchu w mieście i ograniczenia dla ciężarówek).

W celu ograniczenia występowania utrudnień w ruchu drogowym w rejonie MCK w Katowicach, od dnia 23 czerwca 2022 roku wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu, polegająca na:

zamknięciu dla pojazdów odcinka ul. Olimpijskiej od skrzyżowania z al. Korfantego do zjazdu na biurowce KTW – około 100 metrów od skrzyżowania z al. Roździeńskiego (rejon kładki dla pieszych nad ul. Olimpijską),
zamknięciu dla pojazdów ul. Góreckiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Olimpijską do zjazdu na ul. Haralda,
zamknięciu wjazdów na ul. Olimpijską od ul. Skrzypka oraz Ordona,
zamknięciu ul. Haralda od ul. Góreckiego,
wprowadzeniu zakazu postoju w ciągu al. Korfantego na obszarze miejsc postojowych w rejonie Spodka.
Ponadto zgodnie z Rozporządzeniem Wojewody Śląskiego z dnia 31 maja 2022 roku w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton na drogach na obszarze województwa śląskiego od dnia 26 do 30 czerwca 2022 roku od godziny 7.00 do 23.00 na:

drodze krajowej numer 79 na odcinku od węzła z droga krajową numer 86 (al. W. Roździeńskiego – Drogowa Trasa Średnicowa) do skrzyżowania ulic: Chorzowskiej – Stęślickiego – Grundmana w Katowicach w obu kierunkach, łącznie z tunelem przebiegającym pod rondem im. gen. J. Ziętka,
al. W. Korfantego w Katowicach od ulicy Katowickiej do ronda im. gen J. Ziętka, w obu kierunkach wprowadza się zakaz przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton z wyłączeniem autobusów.
Zalecane objazdy dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton:

od strony Sosnowca w kierunku Chorzowa: al. Roździeńskiego – ul. Murckowska (DK 86) – autostrada A4 – ul. Bocheńskiego – ul. Chorzowska,
od strony Chorzowa w kierunku Sosnowca: ul. Chorzowska – ul. Bracka – ul. Bocheńskiego – autostrada A4 – ul. Murckowska (DK 86) – al. Roździeńskiego

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***