Rynek pierwotny w Katowicach – poznaj aktualne ceny i najciekawsze lokalizacje.

Rynek pierwotny w Katowicach – poznaj aktualne ceny i najciekawsze lokalizacje.

27 czerwca 2022 Wyłączono przez administrator

Katowice to największe miasto w województwie śląskim. Miejsce, które prężnie się rozwija. To tutaj powstają wysokie biurowce, nowe inwestycje mieszkaniowe i coraz częściej pojawiają się zagraniczni inwestorzy. To wszystko sprawia, że do Katowic chętnie przyjeżdżają nowi mieszkańcy, a młodzi ludzie na stałe wiążą swoją przyszłość z miastem. Zobacz, jak teraz wygląda pierwotny rynek nieruchomości w Katowicach!

Krótki przegląd aktualnych cen

W całej Polsce od pewnego czasu ceny mieszkań pną się w górę. Rynek pierwotny w Katowicach również charakteryzuje się dużymi zmianami. Choć trzeba przyznać, że nie są one tak dynamiczne jak np. w Opolu czy Toruniu. Średnia cena za m2 dla nowych inwestycji w Katowicach wzrosła od początku roku o 5,52%. W chwili obecnej za m2 mieszkania w zielonej stolicy Śląska zapłacisz średnio 6 314 zł. Oczywiście to tylko średnia wszystkich aktualnych ofert. W mieście znajdziesz zarówno tańsze, jak i droższe mieszkania. Przykładowo na Załężu można kupić nieruchomość już od 5 300 zł/m2, zaś na Podlesiu od 9 600 zł/m2.

Young business woman in white suit and sunglasses on the balcony of the apartment in the modern residential area

Najciekawsze katowickie inwestycje mieszkaniowe

Mieszkańcy Katowic szukając dla siebie i swoich rodzin wygodnych mieszkań, najczęściej biorą pod uwagę takie udogodnienia jak wózkownie, place zabaw, windy, kameralność osiedli. Bardzo ważne jest dla nich również bezpieczeństwo, a więc fakt czy inwestycja jest ogrodzona, monitorowana i zabezpieczona domofonami. Do najpopularniejszych osiedli w Katowicach należą obecnie: Daszyńskiego Park oraz Dobrynów znajdujące się przy Zespole Dzielnic Południowych. Śledź rynek pierwotny w Katowicach na Gratka.pl i zobacz, gdzie jeszcze warto obecnie kupić mieszkanie od dewelopera.

Daszyńskiego Park

To inwestycja realizowana przez Acatom Sp. z o.o. Sp.k. Nowe bloki powstają w północnej części Katowic w dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec. W trzech czterokondygnacyjnych budynkach będzie dostępnych łącznie 131 mieszkań o powierzchni 22-101 m2. Każdy z lokali posiada własny balkon, taras, a w przypadku mieszkań na parterze ogródek. Kupujący mają do wyboru mieszkania 1-, 2-, 3-, 4- lub 5-pokojowe oraz miejsca postojowe w parkingu podziemnym i naziemnym.

Bloki otoczone są terenami zielonymi. W pobliżu znajduje się Park Wełnowiecki, Lasek Alfreda, a także Wełnowiecka Hałda – park z punktem widokowym. A w odległości niecałego kilometra Park Śląski z ogrodem zoologicznym i wesołym miasteczkiem. Nowe osiedle jest też dobrze skomunikowane z centrum miasta, zaś w skład jego infrastruktury wchodzą liczne punkty handlowo-usługowe, szkoły, przedszkola oraz żłobki.

Dobrynów

Drugą popularną w Katowicach inwestycją jest Dobrynów przy ulicy Rzepakowej. Wielofunkcyjne bloki mieszkaniowe wyposażone są w monitoring, windę i rowerownię. Na terenie obiektu znajdować się będzie także miejsce do ładowania samochodów elektrycznych, a w pobliżu Park Leśny, Park Kościuszki i Muchowiec.

Pośród 147 lokali do wyboru masz mieszkania 1-, 2-, 3-, 4- lub 5-pokojowe o powierzchni od 26 do 114 m². Osiedle sąsiaduje z centrum handlowym, supermarketami i mniejszymi punktami handlowo-usługowymi. Dużym atutem inwestycji jest zielony dziedziniec z placem zabaw, wygodnymi ławeczkami, wspólnym ogródkiem oraz strefą kina letniego. W niektórych mieszkaniach będzie istniała możliwość instalacji klimatyzacji oraz systemu smart home.

***

Materiał partnerski.