Mija siedemnaście lat od zaginięcia gliwickiej przedszkolanki Małgorzaty Gillner.

Mija siedemnaście lat od zaginięcia gliwickiej przedszkolanki Małgorzaty Gillner.

15 listopada 2021 Wyłączono przez administrator

Najbliżsi wierzą, że kobieta żyje.

***

Hipotezą, którą zarówno krewni jak i policja przyjęli jako najbardziej prawdopodobną, jest świadome zerwanie kontaktów z bliskimi przez kobietę w celu ułożenia sobie życia z nowo poznanym przyjacielem z dala od domu i rodziny.

Dlaczego? Przecież Małgorzata była dojrzałą, samodzielną kobietą a jej stosunki z rodzicami, braćmi, a nawet dalszymi krewnymi, były na tyle przyjazne i ciepłe, że chyba nie stawialiby na przeszkodzie gdyby chciała ułożyć sobie życie osobiste.
Kim zatem jest mężczyzna z portretu pamięciowego, z którym widziano zaginioną nauczycielkę w okolicach gliwickiego dworca PKP rankiem, w dniu kiedy urywa się po niej wszelki ślad?

16 listopada 2004 roku Małgorzata Gillner jak co dzień wyszła do pracy. Z mieszkania rodziców przy ulicy Tokarskiej miała udać się na gliwicki Sikornik, gdzie pracowała w przedszkolu i gdzie, ku zaskoczeniu wszystkich, niewiele wcześniej złożyła wymówienie.
Była cenionym pracownikiem, lubiły ją zarówno dzieci jak i pozostali nauczyciele, dlatego pani dyrektor poprosiła Małgorzatę o ponowne przemyślenie swojej decyzji.

Zaginiona leczyła się na depresję, unikała szerszych kontaktów z ludźmi, poza najbliższą rodziną. Tego dnia oznajmiła rodzicom, że po pracy odwiedzi chorego wujka w szpitalu.

Nie pojawiła się ani w pracy, ani w szpitalu, a z domu zniknął jej paszport. Po raz ostatni widziana była na skrzyżowaniu ulic Styczyńskiego i Kościuszki, gdzie wysiadła z autobusu numer 624.

Kolejnym krokiem, według codziennego planu dnia Małgorzaty, miała być przesiadka do autobusu 186, który zawiózłby ją bezpośrednio w okolice przedszkola. Ale tutaj właśnie urywa się trop, bo we wspomnianym autobusie 186 nikt tego dnia nie widział Małgorzaty Gillner.

Po zgłoszeniu na policję zaginięcia gliwiczanki napłynęło kilka istotnych informacji. Zapewne pozwoliły one na przyjęcie wiodącej hipotezy o dalekim wyjeździe i świadomym zerwaniu kontaktu z rodziną. Zgłosiła się fryzjerka, którą Małgorzata miała podpytywać czy jeżeli zmieni kolor włosów, uda jej się przekroczyć granicę.

Dalsza znajoma rodziny zeznała, że 16 listopada 2004 roku widziała zaginioną przedszkolankę na dworcu PKP w Gliwicach około godziny 10 rano, w towarzystwie nieznanego, około 40-letniego mężczyzny z dłuższymi kręconymi włosami. To na podstawie zeznań tej pani sporządzono portret pamięciowy nieznajomego, który nigdy nie został przez nikogo rozpoznany.
Jeśli Małgorzata żyje, ma obecnie 59 lat. Mimo niezrozumiałej decyzji, jaką podjęła przed laty, by opuścić najbliższych bez słowa wyjaśnienia, oni wciąż czekają na znak życia z jej strony.

Na wszelkie informacje o losie widocznej na zdjęciu kobiety czeka też policja, gdyż pani Małgorzata cały czas figuruje w rejestrze osób zaginionych.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na [email protected]

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***