Dantejskie sceny w punktach obsługi klientów PGNiG w Katowicach i Tychach.

Dantejskie sceny w punktach obsługi klientów PGNiG w Katowicach i Tychach.

27 listopada 2021 Wyłączono przez administrator

Ciężko uwierzyć w to, co ludzie opowiadają o przysyłanych im ostatnich rachunkach.
Umowy zmieniane na gwałt.

***

Nasz czytelnik twierdzi, że w Tychach czekało się po cztery – pięć godzin na dojście do okienka. W Katowicach trwało to trzy do czterech godzin.

I wcale nie przez te wielkie ilości ludzi, którzy przerażeni przysłanymi im rachunkami, zjawili się, by wypowiedzieć umowy.

Obsługa klienta w PGNiG zorganizowana była jak za króla ćwieczka. Dokumenty sprawdzane były ręczne. Formularze podobnie.

Brak było możliwości wprowadzenie zmian poprzez stronę WWW czy system.

W punktach obsługi tłum wściekłych albo przerażonych klientów. Byli to drobni przedsiębiorcy – na przykład piekarze – któzy mówili, że w najtańszej taryfie biznesowej muszą teraz płacić nawet pięć razy więcej niż osoby fizyczne.

Bardzo wielu przedsiębiorców za gaz, zużywany w swoich budynkach płaciło według taryf biznesowych. W ten sposób mogli sobie odliczyć koszty zużycia gazu przy płaceniu podatku.

Teraz jednak okazuje się, że ta możliwość (odpis podatkowy) przestał mieć jakiekolwiek znaczenie. Po podwyżkach cen gazu taryfy biznesowe są po prostu horrendalnie wysokie.

I tak nasz czytelnik, który w domu wydzielił jeden pokój na biuro do pracy z telefonem i komputerem, musi za gaz płacić trzy razy więcej, niż gdyby płacił jak zwykły mieszkaniec.

Właściciel warsztatu samochodowego mówił, że płacił dotąd 1500 zł miesięcznie za gaz. Teraz przyszedł mu rachunek na 5000 zł.

Piekarz przyszedł do PGNiG, by zrezygnować z umowy i zawrzeć ją na córkę. Twierdzi, że dzięki tej (formalnej przecież) operacji będzie płacił siedmiokrotnie mniej za gaz.

Jego córka mieszka w tym samym domu, w którym jest piekarnia. Stawka dla niej – choć również bardzo wysoka – jest dużo niższa niż dla niego.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na [email protected]

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***