Katowice wczoraj były nieprzejezdne.

Katowice wczoraj były nieprzejezdne.

4 października 2021 Wyłącz przez administrator

Ogromne korki za sprawą prac budowlanych i kolizji.

***

Nieostrożni kierowcy doprowadzili wczoraj do kilku stłuczek na ważnych arteriach miasta. Nikt nie ucierpiał, natomiast zablokowane pasy ruchu powodowały, że trudna sytuacja na ulicach stolicy regionu była jeszcze trudniejsza.

Do kolizji doszło m.in. na ul. Bocheńskiego, na ul. Kościuszki, na Chorzowskiej czy na katowickim odcinku autostrady A4.

Główną przyczyną korków były jednak prace budowlane na drodze łączącej Katowice z Tychami i Bielskiem-Białą (DK 86).

Na Giszowcu od miesięcy trwa budowa nowego węzła drogowego. Nowy etap tych prac wymusił zmiany w organizacji ruchu (szczegóły podawaliśmy niedawno).

Konieczne też było zwężenie tej samej drogi na wiadukcie pomiędzy węzłem Murckowska a węzłem Bagienna. Trudności z przejazdem DK 86 (na tym odcinku jest to ul. Murckowska) wpłynęły na sytuację na innych drogach miasta.

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***