Pierwszy wielkopowierzchniowy market, oferujący owoce i warzywa prosto z gospodarstw rolnych, od dziś działa w Katowicach.

Pierwszy wielkopowierzchniowy market, oferujący owoce i warzywa prosto z gospodarstw rolnych, od dziś działa w Katowicach.

4 października 2021 Wyłącz przez administrator

Bez pośredników – prosto od rolnika.
Bardzo jesteśmy ciekawi, czy ten eksperyment się sprawdzi.

***

W Katowicach przy ul. Kolońskiej 1 odbyło się dziś otwarcie Zielonego Bazaru, pierwszego w Polsce wielkopowierzchniowego marketu, oferującego owoce i warzywa prosto od rolników – bez pośredników.

Jest to inwestycja firmy z Goczałkowic-Zdroju, która prowadzi ponad 1000-hektarowe gospodarstwo oraz kompleks przechowalni wraz ze specjalistyczną infrastrukturą do pakowania warzyw.

W markecie przy ul. Kolońskiej znajdziemy nie tylko owoce oraz warzywa, lecz również inne produkty. Wśród nich surówki, kiszonki, grzyby, bakalie.

W Zielonym Bazarze sprzedawane są produkty nie tylko ze wspomnianego przedsiębiorstwa rolnego, lecz również od innych rolników. Wszyscy oni mają spełniać warunki produkcji gwarantującej wysoką jakość.

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Za: Agencja 19 Południk.