Mija rok od wprowadzenia Katowickiej Karty Mieszkańca.

Mija rok od wprowadzenia Katowickiej Karty Mieszkańca.

10 września 2021 Wyłącz przez administrator

Miasto dokonało podsumowania.
Ponad 53 i pół tysiąca wyrobionych kart – dających szereg korzyści.
Nie tylko w Katowicach!

***

Katowiczanie najchętniej wybierają wersję karty dostępną przez aplikację. Najczęściej korzystają ze zniżek na basenach miejskich.

Karty są popularne, gdyż honoruje je 12 miejskich jednostek i aż 89 partnerów prywatnych programu.

Głównym celem Katowickiej Karty Mieszkańca jest premiowanie osób, które są zameldowane w Katowicach i odprowadzają podatki w naszym mieście – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Dzięki tym pieniądzom budujemy m.in. nowe baseny, place zabaw, utrzymujemy zieleń czy też organizujemy szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych. Dlatego właśnie mieszkańcy Katowic muszą być traktowani priorytetowo.

Prezydent podaje przykład. Posiadacze kart idąc na basen miejski płacą 8 zł za godzinę, a osoby spoza Katowic 16 zł.

Program Katowickiej Karty Mieszkańca realizowany jest od 1 września 2020 r. Do 7 września br. wydanych zostało 53 620 kart.

Większość – poprzez aplikację telefoniczną. Dużo w formie karty z plastiku.

54 osoby przypisały ją do swojej karty płaticzej – gdyż również i taka możliwość istnieje.

Karty uprawniają do różnorakich zniżek. I to nie tylko w samych Katowicach.

Na przykład:na baseny, korty tenisowe, siłownie, lodowisko, wydarzenia kulturalne, a także na usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne, weterynaryjne, prawne, jubilerskie, czy transportowe.
Dla osób lubiących podróżować przygotowano zniżki na wyjazdy turystyczne, wycieczki, noclegi.
Wśród korzyści z posiadania karty są też: zniżka na tor kartingowy, do Śląskiego Wesołego Miasteczka „Legendia”, wypożyczalnia kajaków, spływy pontonowe, relaks w Termach Chochołowskich.

Jak również: gry w salonie VR, park trampolin, zwiedzanie Zabytkowej Kopali Srebra w Tarnowskich Górach, wstęp do papugarni, wypożyczenie wrotek, zniżkę do księgarni, zwiedzanie muzeów oraz wiele innych.

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Za BP UM Katowice. Fot. Sławomir Rybok.