Żegnamy Adama Baumanna.

Żegnamy Adama Baumanna.

9 września 2021 Wyłącz przez administrator

Wybitny aktor, od czterech dekad związany z Teatrem Śląskim w Katowicach, stworzył również wiele wspaniałych kreacji filmowych.
To wielka strata dla kultury.

***

W poniedziałek zmarł nagle Adam Baumann, od 40 lat związany z Teatrem Śląskim. Jego dorobek artystyczny to około 130 ról teatralnych i filmowych.

Pamiętamy go z filmów „Śmierć jak kromka chleba”, „Piłkarski poker” oraz seriali „Na dobre i na złe”, „Pensjonat pod Różą” czy „Znak orła” i wielu innych.

Był kilka razy laureatem nagrody Złota Maska. Ostatnio można go było zobaczyć w spektaklu w „Skazany na bluesa”, gdzie zagrał ojca Ryszarda Riedla.

Z okazji pięćdziesięciolecia pracy artystycznej w zeszłym roku Adam Baumann otrzymał nagrodę im. Leny Starke.

„To ogromny smutek, gdy odchodzi jeden z najlepszych przyjaciół… i najlepszy aktor… Adasiu, bez ciebie ten świat i teatr już nie będą te same. RIP” – napisał przyjaciel Adama Baumanna, Jerzy Głybin.
AnnaBS

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Fot. Teatr Śląski.