Pytamy, kto odpowiada za ten stan rzeczy?

Pytamy, kto odpowiada za ten stan rzeczy?

10 czerwca 2021 Wyłącz przez administrator

Nasz czytelnik twierdzi, że śmieci nie są wywożone już od dłuższego czasu.
Zaczęły mocno śmierdzieć, buszują też w nich zwierzęta.
Czy to nowe lęgowisko dla sępów, które w Polsce dawno już wyginęły?

***

Ostatnie gniazdo sępa płowego w Polsce odnotowano w Pieninach w 1914 roku. W Katowicach także ich nie ma.

Niewielka liczba sępów występuje w Chorzowie. Wyłącznie jednak na terenie zoo.

Na co więc liczą ci, któzy odpowiedzialni są za ten stan rzeczy? Nie wiemy.

To jest zdjęcie, które wykonał nasz czytelnik za marketem Biedronki, mieszczącej się na os. Paderewskiego. I tak opisał sytuację:

„Chodzi o śmietnik (dosłownie i w przenośni) przy ulicy Pułaskiego 27 za marketem Biedronka. Od kilku dobrych tygodni stoi pełny a na dodatek zaczęło się tam robić składowisko odpadów wszelkiej maści.

Dodzwonić się do MPGK to jak do papieża, czyli niemożliwe. Oczywiście dołączam zdjęcie jako dowód.

Pomijając aspekt wizualny to śmierdzi tam okropnie a na dodatek zwierzęta rozprzestrzeniają śmieci dookoła. Nie wiem do kogo można to zgłosić”.

My też nie bardzo wiemy. Może do Wydziału Biologii Uniwersytetu Śląskiego z pytaniem czy trwa jakiś eksperymentalny projekt odtworzenia populacji sępów na Gónym Śląsku?

A może do nadleśnictwa? Z takim samym pytaniem?

Czytelnik twierdzi, że to małe wysypisko nie służy okolicznym mieszkańcom. Wszędzie wokół są śmietniki przynależne poszczególnym budynkom.

Do Biedronki też to coś chyba nie należy, zważywszy na to, że na zdjęciu widać „asortyment”, którego w tym sklepie nie uświadczysz.

Na wszelki wypadek kierujemy jednak pismo w tej sprawie do służb prasowych tego handlowego giganta. Inne – do Straży Miejskiej w Katowicach. Tej z pewnością uda się ustalić, jeśli nie właściciela śmieci, to przynajmniej właściciela śmietnika.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***