Finał „Kopalni start-upów” w Katowicach.

Finał „Kopalni start-upów” w Katowicach.

9 czerwca 2021 Wyłącz przez administrator

Miasto premiuje nowatorski biznes.
Finaliści będą w windzie przekonywać Steve’a Jobsa, że ich pomysły są najlepsze.

***

Finał konkursu już jutro. Najlepsi otrzymają wysokie nagrody pieniężne i dwuletnie pakiety bezpłatnego najmu biur w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink.

Do rywalizacji przystąpią medtechowe Healthly, Therapy Cave i HealthBot, związany z branżą beauty Maskup, reprezentujący Przemysł 4.0 i nanotechnologię Technic Group.

Wśród zadań stojących przed uczestnikami konkursu jest tak zwana „elevator speech”, trwająca zaledwie trzy minuty.

„Elevator speech” to pojęcie wymyślone przez pracowników Apple, gdzie każdy z nich natykając się na Steve’a Jobsa w windzie, miał przekonać go o swojej wartości dla firmy w czasie nieprzekraczającym podróży tą windą.

Oczywiście w Katowicach legandarny Steve Jobs będzie tylko jako symbol tej niecodziennej formy egzaminu.

– Najlepsze trzy projekty mogą liczyć na nagrody finansowe, które pomogą w ich wdrożeniu – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Na zwycięzców czeka aż 150 tysięcy złotych, w tym dwuletni pakiet najmu biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink. W sumie pula nagród wynosi 330 tysięcy złotych, a docelowo w kolejnych edycjach start-upy otrzymają łącznie 1 milion złotych.

Finał rozpocznie się o godzinie 12.30. Ze względów na ograniczenia spowodowane pandemią będzie transmitowany w mediach społecznościowych, na profilach FB Katowice – oficjalny profil miasta @Katwowice.eu oraz Strefa Innowacji Miasta Katowice @Rawa.Ink.
Półfinał w tej formule obejrzało na żywo lub z odtworzenia ponad 4 tysiące użytkowników.
Więcej szczegółów – na stronie kopalniastartupow.katowice.eu.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice. Fot. S. Rybok.