Postrzelony dziś rano policjant nie żyje. Tragiczne doniesienia z Raciborza.

Postrzelony dziś rano policjant nie żyje. Tragiczne doniesienia z Raciborza.

4 maja 2021 Wyłącz przez administrator

Funkcjonariusz zginął podczas kontroli drogowej.

***

Do strzelaniny doszło dziś rano na ul. Chełmońskiego w Raciborzu. Wcześniej policja otrzymała informację o kierowcy, który być może prowadzi samochód pod wpływem alkoholu.

Samochód (był to renault scenic) został zatrzymany do kontroli drogowej przez umundurowany patrol oddziału prewencji w oznakowanym radiowozie. Kierowca wiedział więc, że ma do czynienia z policjantami.

Zamiast dokumentów wyjął broń i zaczął strzelać w kierunku jednego z funkcjonariuszy. Ten został ciężko ranny. Rozpoczęto jego reanimację – ta jednak zakończyła się niepowodzeniem.

Zabójca policjanta został zatrzymany. Rodzinę funkcjonariusza objęto opieką psychologiczną.

Nieznane są na razie przyczyny, dla których kierowca strzelał. Trwa śledztwo.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Wikimedia.