Dziś pierwszy dzień egzaminu dojrzałości. Wszystkim maturzystom życzymy połamania pióra.

Dziś pierwszy dzień egzaminu dojrzałości. Wszystkim maturzystom życzymy połamania pióra.

4 maja 2021 Wyłącz przez administrator

Trwa już egzamin pisemny z języka polskiego. Jest obowiązkowy dla wszystkich zdających maturę.

Odbywa się trochę „po staremu” a trochę nie. Rano w szkołach średnich pojawili się nauczyciele zasiadający w komisjach egzaminacyjnych. Następnie pojawili się uczniowie.

20 kwietnia MEN wydało komunikat z wytycznymi na temat organizacji egzaminów, w tym matur. Zawarto w nim informacje dotyczące środków ochrony osobistej, środków bezpieczeństwa związanych z organizacją przestrzeni, budynków i pomieszczeń czy dodatkowe procedury bezpieczeństwa.

Mamy więc nadzieję, że egzaminy w każdej szkole zorganizowano w sposób bezpieczny. I chcemy głęboko wierzyć, że po miesiącach nauki zdalnej uczniowie są do nich przygotowani jak najlepiej.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***