Do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach trafia coraz więcej chorych.

Do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach trafia coraz więcej chorych.

16 marca 2021 Wyłączono przez administrator

Szpital tymczasowy w Katowicach przedłuży swoją działalność. Wielkim wsparciem okazali się górnicy, którzy wspierają personel szpitala.

***

Działający od grudnia 2020 roku szpital tymczasowy, powstały w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, codziennie przyjmuje nowych chorych. Po trwających prawie miesiąc montażach, w grudniu zaczął przyjmować pacjentów, jednak przez pierwsze miesiące działania szpitala niewiele łóżek było zajętych.

Od kilku tygodni te liczby rosną jednak każdego dnia. Obecnie przebywa w nim ponad 140 chorych, a karetki podjeżdżające pod izbę przyjęć słychać kilka razy dziennie.

Wiemy, że pierwsza umowa między Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA), a operatorem MCK, prywatną firmą PTWP, była zawarta na 6 miesięcy. W tym okresie przewidziany był też montaż szpitala (listopad) i demontaż (kwiecień).

Jak wiemy z nieoficjalnych źródeł, szpital przedłuży swoją działalność, co w kontekście rosnących statystyk przyjmowanych pacjentów, ale też ogólnokrajowych wyników dziennych zachorowań, wydaje się być słuszną decyzją. Na razie szpital wydłuża swoją działalność o dwa miesiące, jednak dają się słyszeć głosy mówiące o wydłużeniu jego działalności do końca bieżącego roku.

Decyzje te będą podejmowane na podstawie codziennych statystyk i prognoz dotyczących rozwoju epidemii w kraju.

Szpital tymczasowy borykał się z brakami personelu medycznego Wsparciem okazali się górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którzy pomagają również w punkcie szczepień, zlokalizowanym w drugiej części tego samego budynku (wejście od placu Sławika i Antalla).

Jeśli chodzi o punkt szczepień, nie ma jeszcze potwierdzonych informacji czy będzie działać w takich samych terminach jak szpital. Czy też będzie on wcześniej przenoszony do innej lokalizacji. EA

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***