Rząd rozpatruje ponowne wprowadzenie obostrzeń, nawet surowszych niż ostatnio.

Rząd rozpatruje ponowne wprowadzenie obostrzeń, nawet surowszych niż ostatnio.

20 lutego 2021 Wyłączono przez administrator

Gdzie leży błąd, jeżeli wraz ze znoszeniem obostrzeń wzrasta liczba zakażeń koronawirusem w Polsce?
Jeśli go nie znajdziemy grozi nam ponownie zamknięcie szkół i sklepów w galeriach a także kin, teatrów, muzeów, czy stoków narciarskich.

***

Społeczeństwo spragnione tzw. normalności zapomina że wraca się do niej małymi krokami a nie z dzikiego rozpędu. Przykładem tego byli turyści w Zakopanem którzy rzucili się w wir zabawy w dużym gronie zapominając zupełnie o noszeniu maseczek czy też zachowywaniu odpowiedniego dystansu do drugiej osoby. Takich sytuacji mogło być więcej po lutowej liberalizacji obostrzeń i to może być przyczyną towarzyszącego jej wzrostu zachorowań.

Rząd ogłosił, że ponad 5 tys. nowych zakażeń tylko w ciągu jednego dnia (a rychło to wzrosło do 9 tys. dziennie), to efekt zachłyśnięcia się przez Polaków zniesieniem części obostrzeń stanu epidemii.

Otwarte hotele, stoki narciarskie, kina, muzea, teatry nie oznaczały końca zagrożenia a jedynie jego zmniejszenie. Niektórzy odebrali to jednak jako całkowity koniec problemu.

Rząd ma gotowy scenariusz na wypadek dalszego wzrostu liczby zakażeń.

Jak ustalił RMF FM, w wypadku przekroczenia limitu 10 tysięcy zakażeń dziennie zamknięte zostaną ponownie stoki i hotele. Zaś w wypadku dziennej liczby stwierdzonych zakażeń powyżej 20 tysięcy rząd zmuszony będzie zamykać szkoły i galerie handlowe.

Przypomina się o obowiązkowym zasłanianiu ust i nosa a także unikaniu niepotrzebnych zgromadzeń i zachowywaniu względem innych zalecanego dystansu.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***