Przeszukania w Urzędzie Miasta Chorzowa.  Policja w domach prezydenta i wiceprezydenta.

Przeszukania w Urzędzie Miasta Chorzowa. Policja w domach prezydenta i wiceprezydenta.

23 lutego 2021 Wyłącz przez administrator

Zabezpieczone komputery w urzędzie. Przeglądana dokumentacja.

***

Działania te dotyczą wsparcia finansowego udzielanego Ruchowi Chorzów. Przeszukania przeprowadzono w różnych miejscach.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego pojawili się nie tylko w chorzowskim magistracie. Zjawili się również pod domami prezydenta Andrzeja Kotali i wiceprezydenta Marcina Michalika.

Urząd Miasta w Chorzowie wydał komunikat: „Na terenie Urzędu Miasta trwa kontrola Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusze prowadzą czynności, udostępniane są im kolejne dokumenty. Śledczych interesuje przede wszystkim współpraca Miasta z Ruchem Chorzów.

Współpraca miasta z klubem nie jest sprawą nową, jest powszechnie znanym tematem, który w przeszłości był już kontrolowany przez różne organy. Urząd Miasta jest zaskoczony rozmiarem i formą kontroli, ponieważ do tej pory zawsze zarówno Urząd Miasta jak i Prezydenci ściśle współpracowali z organami kontrolnymi”.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Marek Śliwecki/Wikipedia.