Mieszkańcy Katowic mogą starać się o pomoc w płaceniu za czynsz.  Dopłaty są bardzo znaczące – nawet jedna czwarta wysokości opłat.

Mieszkańcy Katowic mogą starać się o pomoc w płaceniu za czynsz. Dopłaty są bardzo znaczące – nawet jedna czwarta wysokości opłat.

15 lutego 2021 Wyłączono przez administrator

Pomoc ta dotyczy osób, których dochody w 2020 r. spadły w stosunku do poprzedniego roku. Takich osób jest bardzo dużo – artyści, pracownicy kawiarń czy restauracji, ekspedientki z tych sklepów, które rząd kazał zamknąć.

***

Dopłaty realizowane są z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Mogą starać się o nie najemcy lub podnajemcy mieszkań, których dochody w roku pandemii, stosunku do roku poprzedniego, spadły o co najmniej 25 proc.

Wnioski należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach. Jest to możliwe za pośrednictwem platformy elektronicznej ePuap, pocztą (adres: ul. Jagiellońska 17, 40-032 Katowice), w terenowych punktach pomocy społecznej.

Dodatkowe informacje, w tym wnioski do pobrania, znajdziemy na stronie www.mops.katowice.pl. Pytania kierujemy pod nr tel. 32 251 00 87, wew. 100, 162.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice.