Na wezwanie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z Katowic odpowiedziały morsy i radny z Sosnowca.  Z wielkim poświęceniem skuwano lód na stawie, by ptaki miały co jeść.

Na wezwanie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z Katowic odpowiedziały morsy i radny z Sosnowca. Z wielkim poświęceniem skuwano lód na stawie, by ptaki miały co jeść.

14 lutego 2021 Wyłączono przez administrator

Dodatkowo przywieziono też worki karmy. Strażnicy miejscy wykazali się zrozumieniem dla akcji ratowania ptaków.

Choć auto z karmą wjechało za zakaz, nie wlepili mandatu. Obyło się na pouczeniu.

***

Jak pisaliśmy, TOZ Katowice wezwał do ratowania ptaków zimujących na stawie, na granicy Sosnowca i Katowic. Łabędzie oraz inne ptactwo wodne głodowały, gdyż lód uniemożliwiał ptakom poszukiwanie karmy na płyciznach WOK Stawiki.

Na wezwanie odpowiedziały m.in. morsy z grupy Morsiki BECI Sosnowiec oraz sosnowiecki radny Damian Żurawski (zdjęcia niżej).

Pani Agnieszka kupiła kilkadziesiąt kg karmy dla ptaków. Samochód z karmą podjechał jak najbliżej – wjeżdżając tam, gdzie nie wolno.

Dyżurny straży miejskiej zauważył wykroczenie. Na miejsce wysłał patrol (fot. niżej).

Obyło się bez mandatu. Strażnicy, gdy dowiedzieli się, że przepis został złamany w szczytnym celu, ograniczyli się tylko do upomnienia (fot. niżej).

Taflę lodu skuwały morsy. Nie obyło się bez kąpieli. Zdjęcia poniżej.

To ważne, gdyż lód uniemożliwiał ptakom żer. Karmią się one podwodną roślinnością – teraz na większej powierzchni stawu mają do niej dostęp.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Zdjęcia: z profilu pani Agnieszki.

[rl_gallery id=”25665″]