Gigantyczna awaria w Dąbrowie Górniczej.  Miasto marznie.

Gigantyczna awaria w Dąbrowie Górniczej. Miasto marznie.

21 lutego 2021 Wyłączono przez administrator

Za dostawy ciepła do mieszkań w prawie całej Dąbrowie Górniczej odpowiada Tauron Ciepło. Kilka godzin temu doszło do awarii sieci ciepłowniczej.

Początkowo informowano o tym, że praktycznie całe miasto jest bez ogrzewania. Kaloryfery były ciepłe tylko w jednej dzielnicy – w Mydlicach.

Trwała walka o przywrócenie dostaw ciepła do mieszkań. Ludzie informowali, że kaloryfery grzały w niektórych budynkach w centrum miasta.

Tauron nie podaje, kiedy awaria zostanie całkowicie usunięta. Należy mieć nadzieję, że jak najszybciej.

Powtarza się sytuacja z Bytomia i Zabrza. Tam również ze względu na awarię bez ogrzewania pozostawały tysiące mieszkańców.

W tamtym przypadku jednak do awarii doszło akurat wówczas, gdy były siarczyste mrozy. Jej usuwanie trwało kilka dni.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***