Do Katowic wracają koncerty z udziałem publiczności.  Organek, Alameda 5, Ciśnienie.  „Chwilowo znów tak można” – cieszy się Miasto Ogrodów i zaprasza.

Do Katowic wracają koncerty z udziałem publiczności. Organek, Alameda 5, Ciśnienie. „Chwilowo znów tak można” – cieszy się Miasto Ogrodów i zaprasza.

22 lutego 2021 Wyłączono przez administrator

Ostatni weekend lutego Miasto Ogrodów uczci koncertami tym razem nie online, lecz offline.

„To jedna z pierwszych, jeśli nie jedyna propozycja koncertów innych niż muzyki poważnej w Katowicach i na Górnym Śląsku” – zapowiada Miasto Ogrodów.
26 lutego w sali koncertowej przy placu Sejmu Śląskiego w Katowicach wystąpi kwintet ALAMEDA 5 wsparta przez katowicki zespół Ciśnienie. Z kolei 27 lutego w Mieście Ogrodów zatrzyma się Organek.

– Korzystamy z okazji, jaką dało nam nowe rozporządzenie, pozwalające na organizowanie koncertów dla połowy widowni. Mamy największą w Katowicach, „niefilharmoniczną” salę koncertową, która w normalnych czasach pomieści prawie tysiąc słuchaczy, dlatego teraz możemy przyjąć niemal 500 osób zachowując wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Warto skorzystać z okazji posłuchania muzyki na żywo, bo trudno teraz przewidzieć czy po 28 lutego nie wróci zakaz grania na żywo dla publiczności – mówi Łukasz Kałębasiak z instytucji Katowice Miasto Ogrodów.
Pierwszy wieczór koncertowy to propozycja dla ceniących nieoczywiste formy jazzu, ale i muzykę elektroniczną i eksperymentalną. Ostatnie nagrania tego kwintetu pokazują też ich fascynację rytmami afrykańskimi i latynoamerykańskimi.

Grupę ALAMEDA 5 tworzy pięciu doświadczonych instrumentalistów. Rytmiczne fundamenty zespołu tworzą perkusista Jacek Buhl i perkusista Rafał Iwański. Tonalny trzon stanowią gitarzysta i wokalista obsługujący także instrumenty elektroniczne Kuba Ziołek oraz grający na instrumentach elektronicznych oraz syntezatorach Łukasz Jędrzejczak. Od 2019 gitarzystą basowym jest Piotr Michalski.

ALAMEDA 5 miała początkowo wystąpić na Katowice JazzArt Festivalu w 2020 roku, ale pandemia anulowała niemal całe wydarzenie. Nadrobią to 26 lutego.

Zanim wejdą na scenę ok. godz. 20.., od godz. 19.00 jako suport wystąpi dobrze znany katowickiej (i coraz bardziej też ogólnopolskiej) publiczności zespół Ciśnienie.

Bilety na cały wieczór kosztują 30 zł (15 zł z Katowicką Kartą Mieszkańca) i można je kupić m.in. na ticketporta.pl i kupbilecik.pl

Dzień później na tej samej scenie wystąpi Tomasz Organek z zespołem. Znany multiinstrumentalista wznawia trasę pod hasłem Organek w Nowym Świecie, którą zapowiada jako muzykę na nowe czasu.

Przywiezie on do Katowic nowe aranżacje swoich piosenek w nowej, elektro-akustyczno-gitarowej odsłonie, a także… drzewo. Jako symbol nadziei na lepsze jutro Organek posadzi w każdym z odwiedzanych miast jedno drzewo.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za Miasto Ogrodów. Fot. Organek.