Kolumny po kilkadziesiąt radiowozów policyjnych w centrum miasta.

Kolumny po kilkadziesiąt radiowozów policyjnych w centrum miasta.

1 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Blokady i kontrole na drogach wyjazdowych. Tak wyglądał tegoroczny sylwester w Katowicach.

Nasz czytelnik nagrał to, co działo się w śródmieściu Katowic w okolicach godz. 19 i zaraz po niej na drogach wylotowych. Jak bardzo to wszystko odbiegało od poprzednich sylwestrów.

Zdjęcia prezentujemy w tekście. Naprawdę robią wrażenie.

***

W zasadzie nie wiemy, co napisać. Obrazy mówią wszystko.

Najważniejsze, że ten okropny rok wreszcie jest za nami. W nowy 2021 rok wchodzimy z nadzieją, że będzie dużo, dużo lepiej. Bo życzyć sobie, by było tylko lepiej, to w tym wypadku mało.

Tym razem nie było hucznej zabawy na świeżym powietrzu. Zamiast tego (co widać poniżej) olbrzymie siły policji patrolujące centrum stolicy woj. śląskiego.

Jedna z policyjnych kolumn liczyła sobie 28 radiowozów.

Na obrzeżach miasta stanęły policyjne blokady. Tym razem kontrolowani byli wszyscy jadący samochodami po godz. 19.

Policjanci fotografowali rejestracje. Sprawdzali dane nie tylko kierujących, lecz również pasażerów.

Przypomnijmy, że rząd wprowadził godzinę policyjną, obowiązującą w sylwestra od godz. 19 do 6 rano. Następnie premier wycofał się z zakazu, mówiąc, że będzie to tylko zalecenie.

Rzecznik rządu z kolei i minister zdrowia mówili, że osoby łamiące ten zakaz (czy może tylko zalecenie) będą karane. Kara zaś może wynieść nawet do 30 tys. zł.

Czy więc zatrzymywanym po godz. 19 osobom grozi jakaś kara? Nie wiadomo.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***