Nauczyciele, mający kontakt z koronawirusem, muszą chodzić do szkoły i prowadzić lekcje oraz zajęcia z uczniami. Takie mieli otrzymać polecenie.

Nauczyciele, mający kontakt z koronawirusem, muszą chodzić do szkoły i prowadzić lekcje oraz zajęcia z uczniami. Takie mieli otrzymać polecenie.

26 października 2020 Wyłącz przez administrator

To informacja, która dotyczy jednej z bytomskich szkół podstawowych. Na razie nie jest oficjalnie potwierdzona (czekamy na odpowiedź prezydenta miasta), lecz źródło informacji uznajemy za stuprocentowo pewne.

Dlatego też nasze poniższe ustalenia przekazujemy prezydentowi Bytomia z pytaniem czy wie coś na ten temat. I czy akceptuje taką sytuację.

Jeśli nie – powinien podjąć odpowiednie kroki. Począwszy od rozpytania dyrektorów szkół na temat bieżącej sytuacji w ich placówkach oraz wydanych nauczycielom poleceń służbowych.

O którą szkołę chodzi – tego nie możemy napisać. Takie było życzenie naszego źródła informacji.

Zdradzimy tylko, że sytuacja w szkole od jakiegoś czasu stale się pogarszała. Dziś jest bardzo trudna.

Ze względu na sytuację epidemiczną szkoła obecnie działa w systemie hybrydowym.

Nauczycielom polecono, by przychodzili do szkoły nawet w sytuacji, gdy mieli kontakt z osobą zakażoną. Pracować mają do momentu wystąpienia u nich objawów COVID-19.

Ta decyzja związana jest z trudną sytuacją kadrową w szkole. Wielu nauczycieli przebywa na zwolnieniach lekarskich. Kierowanie pozostałych na kwarantannę w sytuacji kontaktu z osobą zakażoną mogłoby sprawić, że w szkole tej pozostałoby znacznie mniej nauczycieli niż potrzeba do opieki nad klasami, które kontynuują naukę na terenie placówki.

Ze względu na wagę tematu do prezydenta Mariusza Wołosza kierujemy apel o nadesłanie stanowiska jak najszybciej – to jest we wtorek 27 października.

Aktualizacja. Odpowiedź bytomskiego magistratu:

„Zgodnie w wyjaśnieniami przekazanymi przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr (…), w szkole nie miała miejsca opisana sytuacja.

Wszystkie działania, mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa w szkole, zostały podjęte na podstawie decyzji sanepidu, po konsultacjach telefonicznych dyrektora szkoły z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Wszystkie przypadki zakażeń koronawirusem zostały zgłoszone przez dyrekcję szkoły do sanepidu – obecnie z wynikiem pozytywnym w izolacji domowej przebywa 2 pracowników szkoły”.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***

Fot. Pixabay.