Choć są już ukończone, ich uruchomienie nastąpi w grudniu. Centra przesiadkowe w Brynowie i na Zawodziu to będzie ważny element systemu komunikacji publicznej w Katowicach – o czym będzie można przekonać się np. w Strefie Kultury.

Choć są już ukończone, ich uruchomienie nastąpi w grudniu. Centra przesiadkowe w Brynowie i na Zawodziu to będzie ważny element systemu komunikacji publicznej w Katowicach – o czym będzie można przekonać się np. w Strefie Kultury.

26 października 2020 Wyłącz przez administrator

Aktualnie trwa czasochłonna procedura odbioru tych inwestycji, która polega na sprawdzeniu, czy wszystko zostało zrealizowane rzetelnie i zgodnie z projektem.
Centra przesiadkowe w Brynowie i Zawodziu to zupełna metamorfoza dotychczasowych pętli tramwajowych. Pasażerowie będą mogli na zasadzie „door to door” przesiadać się z autobusu na tramwaj.

Przyjeżdżając samochodem będą mogli skorzystać z bazy ponad 900 miejsc parkingowych. Fanów rowerów na pewno ucieszy parking dla jednośladów, stacje i drogi rowerowe.

Otwarcie wspomnianych obiektów związane będzie także z wprowadzeniem opłat na parkingach w Strefie Kultury. Dla Katowic, podobnie jak dla innych miast wojewódzkich, dużym wyzwaniem stała się w ostatnich latach zwiększająca się liczba pojazdów.

Statystyki pokazują, że do miasta wjeżdża dziennie średnio 123 tys. pojazdów z rejestracjami z miast ościennych.

W Strefie Kultury znajduje się 621 miejsc parkingowych, a wskaźnik rotacji parkowania dla tego obszaru wynosi zaledwie 1,77. Zdecydowana większość pojazdów parkujących na cały dzień w Strefie Kultury ma tablice rejestracyjne z innych miast.

Sposobem na wymuszenie rotacji jest właśnie wprowadzenie opłat w tym miejscu – przy zachowaniu 50% zniżki dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca. Osoby uczestniczące w wydarzeniach w Strefie Kultury czy też Spodku – będą mogły bezpłatnie parkować od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 oraz w weekendy.

Na zdjęciu: Katowice od lat zmagają się z problemem sznurów samochodów, codziennie wjeżdżających do miasta i z niego wyjeżdżających. Co powoduje korki, hałas i wpływa na jakość powietrza.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***

Za BP UM Katowice. Fot. Wikimedia.