Niektórym ten zakaz się podoba. Manifestowali pod ochroną policji.

Niektórym ten zakaz się podoba. Manifestowali pod ochroną policji.

26 października 2020 Wyłącz przez administrator

W Katowicach ponownie odbyła się wczoraj demonstracja przeciwko okrutnemu wyrokowi kontrolowanego przez PiS Trybunału Konstytucyjnego. Ten orzekł, że kobiecie nie wolno usunąć ciąży, nawet jeśli płód jest tak zdeformowany, iż nie będzie zdolny do życia.

Tłum oburzonych przeciwko tej decyzji protestował m.in. ponownie pod katowicką katedrą. Ponownie była ona osłaniana przez policję.

Co dziwi, nie wszystkim policja blokowała dostęp do świątyni. Za szpalerem policjantów stanęli działacze Młodzieży Wszechpolskiej.

W czasie, gdy u stóp katedry demonstrujący wznosili okrzyki nawiązujące do nieludzkiego prawa, działacze MW głośno się modlili. Rozwinęli też baner ze zdjęciem zmasakrowanego płodu.

Zaczęła się wymiana okrzyków pomiędzy obiema grupami. Wzywano policję, by demonstrującym przeciw zaostrzeniu zakazu aborcji również pozwoliła rozwinąć banery przed drzwiami katedry.

Łatwo przewidzieć, do czego później doszło. Kilka osób przedarło się przez szpaler policji.

Następnie zaczęła się przepychanka z policją. Wtedy policjanci użyli gazu łzawiącego.

Protest miał miejsce nie tylko pod katedrą. Manifestanci przeszli ulicami Katowic.

Organizator protestów, które odbywały się w Katowicach przeciwko chaosowi przepisów stanu epidemii, Marek Jarocki poprosił nas o zamieszczenie następującej informacji:

„Jeśli zostaniesz zatrzymany i nie stać cię na adwokata, to wyślij zdjęcia lub skan protokołu zatrzymania do Marka Jarockiego. On napiszę Ci ewentualne zażalenie na zatrzymanie i pomoże sporządzić sprzeciw w przypadku sprawy w sądzie”.

Tekst ilustrujemy niesamowitymi zdjęciami, wykonanymi przez Jana Kowalskiego podczas sobotniego protestu. Nam się kojarzą z mroczną, grecką tragedią.

Niestety Polska zmierza nie w stronę starożytnej, oświeconej Grecji, lecz w stronę najciemniejszych wieków średniowiecza.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***