ZUS uruchomił nową ważną usługę. Wirtualne wizyty.

ZUS uruchomił nową ważną usługę. Wirtualne wizyty.

27 października 2020 Wyłącz przez administrator

Od wczoraj na wirtualne wizyty w urzędzie można umawiać się w oddziałach ZUS w Chorzowie, Rybniku, Sosnowcu i Zabrzu.

Pierwsze e-wizyty w ZUS ruszyły 19 października w siedmiu oddziałach ZUS: w trzech w Warszawie, w dwóch w Poznaniu, w Krakowie i we Wrocławiu.

Od 29 października e-wizyty w ZUS będą dostępne w oddziałach ZUS w Bielsku-Białej i w Częstochowie oraz następnych 12 w kraju. Od 4 listopada będzie można je umówić w całej Polsce – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Klienci, którzy skorzystali z e-wizyty zwracali uwagę, że usługa jest bardzo prosta, wygodna i pozwala załatwić swoją sprawę w ZUS.

– Jestem emerytką nadal pracującą. Interesowała mnie kwestia złożenia wniosku o przeliczenie emerytury. Wszystko odbyło się płynnie, dowiedziałam się tego, czego chciałam. To jest bardzo dobra i wygodna forma kontaktu. Chcę z niej korzystać i na pewno polecę ją znajomym – mówi pani Beata z Poznania, jedna z pierwszych klientek, która skorzystała z e-wizyty w ZUS.

– Wszystko było bardzo przejrzyste. Nie było żadnych problemów z umówieniem się na e-wizytę. Co więcej, okazało się, że wizyta może odbyć się w bardzo dogodnym dla mnie terminie. Bardzo podobało mi się to, że była możliwość potwierdzenia mojej tożsamości, dzięki czemu Pani z ZUS mogła udzielić szczegółowych informacji, a nie tylko takich ogólnych. Nie była to rozmowa o przysłowiowym Kowalskim, tylko o mnie, o mojej sprawie – dodaje pani Jadwiga z Warszawy, która również w pierwszym dniu rozmawiała online z pracownikiem ZUS.

Klienci korzystający z e-wizyty chwalili też jakość techniczną realizowanej usługi.

– Muszę pochwalić, że nie było problemów technicznych, ponieważ przy takiej wideo-rozmowie zdarza się, że pojawiają się zakłócenia. Tutaj nie było problemu ani z dźwiękiem, ani z obrazem. Wszystko poszło sprawnie – podkreśla pani Jadwiga.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***

Źródło: Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim. Fot. Pixabay.