Prezydent Katowic dziękuje mieszkańcom. Ale – uwaga – choć te podziękowania dotyczą dużej grupy osób, to przecież nie wszystkich.

Prezydent Katowic dziękuje mieszkańcom. Ale – uwaga – choć te podziękowania dotyczą dużej grupy osób, to przecież nie wszystkich.

25 września 2020 Wyłącz przez administrator

Prezydent Marcin Krupa:

„Dziękuję za duże zaangażowanie zarówno katowiczanom, którzy pisali projekty, jak i wszystkim głosującym, których było aż 44 331.

Osoby te udowodniły, że budżet obywatelski jest świetnym narzędziem rozwijania dzielnic Katowic i wpływu na życie społeczności lokalnych. Przez ostatnie sześć lat zrealizowaliśmy w Katowicach ponad 600 projektów zgłoszonych przez mieszkańców o wartości przekraczającej 80 mln zł.

Pomaga nam to budować i wzmacniać społeczeństwo obywatelskie. Jeśli ktoś korzysta z wodnego placu zabaw, drogi rowerowej czy ławeczki osiedlowej, na którą wcześniej głosował, to później chętniej uczestniczy w następnych edycjach budżetu obywatelskiego i namawia do tego samego swoich sąsiadów.

122 zadania wybrali mieszkańcy w tegorocznym głosowaniu. Frekwencja wyniosła 16,13% – częściej głosowały kobiety, a najstarszy głosujący mieszkaniec miał 99 lat!

Wśród zadań ogólnomiejskich najwięcej głosów uzyskały kolejno: tężnia solankowa na Tysiącleciu, tężnia w Parku Kościuszki oraz zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Podlesiu, ale ze względu na wartość tych zadań tylko pierwsze zostało przeznaczone do realizacji.

Katowicki Budżet Obywatelski jest największy per capita wśród miast wojewódzkich w Polsce!”

Na zdjęciu: nie tylko wielkie inwestycje decydują o kształcie miasta i o tym, jak się w nim żyje. Dzięki budżetowi obywatelskiemu możemy współuczestniczyć w zmianach.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***