Piłkę nożną kocha bardzo wielu, ale nie tylko ona istnieje na tym świecie. Długo oczekiwany – nowy kompleks sportowy – zaczyna rodzić się w Katowicach.

Piłkę nożną kocha bardzo wielu, ale nie tylko ona istnieje na tym świecie. Długo oczekiwany – nowy kompleks sportowy – zaczyna rodzić się w Katowicach.

22 września 2020 Wyłącz przez administrator

– Zrobimy wszystko, żeby zakończyć budowę w terminie, a w wakacje w 2022 roku z obiektu mogli korzystać mieszkańcy – mówiła Ilona Stańczyk, właścicielka firmy, która na zlecenie miasta wykona prace budowlane.

Wczoraj została wbita pierwsza łopata na budowie nowoczesnego kompleksu sportowego w Piotrowicach przy ul. Asnyka.

Na miejscu dawnego klubu „Kolejarz” powstaną: stadion piłkarsko-lekkoatletyczny, boisko do baseballu, boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej i koszykówki, dwa boiska do siatkówki plażowej i plac treningowego street workout.

– Zależy nam na tym, by katowiczanie mieli coraz więcej możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, dlatego inwestujemy w rozbudowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Dawny „Kolejarz” to obiekt sportowy, który pamiętam z własnego dzieciństwa – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Dodaje, że ten kompleks sportowy to jeden z punktów jego wyborczej umowy z mieszkańcami.

Wokół kompleksu powstaną też nowe parkingi i alejki. W jego skład wejdzie również dwupiętrowy budynek, m.in. z szatniami. Nad nim staną trybuny.

Za 22 miesiące mieszkańcy tej części Katowic zyskają nowe miejsce do uprawiania sportu czy spędzania wolnego czasu. Koncepcja obiektu była konsultowana ze wszystkimi zainteresowanymi a ich uwagi wpłynęły na finalny kształt kompleksu, który tutaj powstanie.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***

Fot. BPUM Katowice.