Brutalne pobicie w autobusie jadącym z Katowic do Sosnowca. Pasażer stanął w obronie innego pasażera i został pobity aż do utraty przytomności. Oburzające zachowanie kierowcy oraz pasażerów. [Zdjęcie.]

Brutalne pobicie w autobusie jadącym z Katowic do Sosnowca. Pasażer stanął w obronie innego pasażera i został pobity aż do utraty przytomności. Oburzające zachowanie kierowcy oraz pasażerów. [Zdjęcie.]

1 września 2020 Wyłącz przez administrator

Do pobicia doszło w nocy z 28 na 29 sierpnia w nocnym autobusie 908N. Kuba, który jechał tym autobusem, stanął w obronie innego pasażera. Pod adresem tamtego padały wulgaryzmy i wyzwiska o charakterze homofobicznym.

Gdy Kuba osmielił się odezwać, wówczas mężczyzna, który sypał obelgami, zmienił obiekt swojego zainteresowania. Zaczął bić Kubę. Uderzył go dwa razy tak mocno, że ten z kolei uderzył o rurkę autobusu, po czym stracił przytomność.

Napastnik nie przestał go bić. Bił Kubę po głowie, gdy ten leżał nieprzytomny.

Mimo że w autobusie byli inni ludzie, nikt nie reagował. Wszyscy się przyglądali.

Kierowca autobusu nie reagował na wołanie o pomoc. Co więcej nie zatrzymał autobusu, tylko jechał jak gdyby nic się nie działo.

Co gorsza, jedynym świadkiem zdarzenia jest dziewczyna chłopaka. Ludzie pospiesznie wychodzili, by tylko nie mieć ze sprawą nic wspólnego.

Autobus należał do prywatnego przewoźnika. Realizował zlecenie PKM Sosnowiec.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zaapelował do świadków, by się zgłosili na policję. Poinformował również, że przeglądany jest zapis monitoringu wizyjnego z kamery zamontowanej w autobusie:

„Na zdjęciu widzicie Kubę, który stanął w obronie pasażerów autobusu linii nocnej z Katowic do Sosnowca. Dlaczego to zrobił? Jeden z mężczyzn obrażał te osoby na tle homofobicznym. Kuba „w zamian za to” dostał kilka ciosów w twarz i stracił przytomność.

Sprawą już się zajęliśmy. Autobus nie należał do PKM Sosnowiec. Na zlecenie ZTM kurs realizował prywatny przewoźnik. Sprawdzamy nagrania z monitoringu miejskiego, ale Was proszę o pomoc.

Być może byliście świadkami zdarzenia albo jesteście wstanie zidentyfikować napastników. Proszę Was o kontakt z sosnowiecką policją lub dajcie znać w wiadomości wysłanej na poniższego maila”.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***

Fot. karetki – Wikimedia.