Pobicie dwóch nastolatków w Katowicach. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców. W Sosnowcu skatowano człowieka. Szukał schronienia a znalazł oprawcę.

Pobicie dwóch nastolatków w Katowicach. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców. W Sosnowcu skatowano człowieka. Szukał schronienia a znalazł oprawcę.

23 czerwca 2020 Wyłącz przez administrator

Katowiccy policjanci poszukują grupy młodych mężczyzn, którzy napadli, a następnie pobili dwóch nastolatków. Ich ofiary to nastolatkowie – jeden ma 15 a drugi 17 lat.

Do pobicia doszło 15 maja w rejonie ul. Góreckiego w Katowicach. Między godz. 16 a 18 do młodzieży przebywającej na terenach zielonych, w pobliżu tej ulicy, podeszła grupa młodych mężczyzn noszących symbole jednego z klubów piłkarskich.

To właśnie ci młodzi mężczyźni pobili nastolatków. Ich ofiary mają obrażenia ciała i twarzy.

Policja apeluje do osób, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości chuliganów o kontakt. Anonimowość gwarantowana.

Do innego aktu przemocy doszło w Sosnowcu. Tam został skatowany bezdomny mężczyzna. Został w ten sposób „ukarany” za to, że szukał schronienia w wiacie na śmieci.

Pobicie było bardzo brutalne. 62-letni bezdomny ma wiele skomplikowanych i groźnych obrażeń, w tym połamane kości twarzy.

Bezdomny zadomowił się w wiacie śmietnika na osiedlu mieszkaniowym w dzielnicy Pogoń. Nastoletnia dziewczyna, wyrzucając śmieci, wystraszyła się go. Opowiedziała o tym partnerowi matki.

Ten postanowił dać bezdomnemu lanie i w ten sposób przegnać go ze śmietnika. W pobiciu pomagał mu jeszcze jeden człowiek.

Obaj bardzo brutalnie pobili bezdomnego. Następnie go zostawili nie interesując się jego dalszym losem.

Skatowanego człowieka znaleźli inni mieszkańcy osiedla. Oni też wezwali pomoc.

Prowodyr pobicia – 30-letni mężczyzna – został zatrzymany już kilka dni później. Sąd postanowił go aresztować.

Jak poinformowano: „W postępowaniu wskazano, że mężczyzna brutalnie skatował swoją ofiarę z błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie obowiązującego porządku prawnego. Okoliczności takie powodują zaostrzenie kary. Aresztowanemu grozi do 3 lat więzienia”.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś, które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.