Poruszające nagranie wypadku motocyklisty. Policja upubliczniła ten film ku przestrodze.

Poruszające nagranie wypadku motocyklisty. Policja upubliczniła ten film ku przestrodze.

2 maja 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Tylko w kwietniu na drogach woj. śląskiego zginęło aż sześciu motocyklistów. We wszystkich tych sześciu przypadkach główna przyczyna śmierci zawsze była ta sama.

Chodziło o nadmierną prędkość. Co widać m.in. na nagraniu, do którego link zamieszczamy poniżej.

Te sześć przypadków śmierci niestety nie zamyka listy nieszczęśliwych zdarzeń z udziałem motocyklistów. W kwietniu na drogach Śląskiego doszło do prawie 100 wypadków, w których uczestniczyli miłośnicy dwóch kółek. 17 z nich zostało rannych.

Policja zauważa przy okazji, że ubiegłoroczny kwiecień był znacznie mniej tragiczny. Wówczas motocykliści uczestniczyli co prawda w 140 wypadkach, ale rannych było 38 osób, zginęły 4.

Dodajmy, że motocyklista, który odnosi rany w wypadku, często pozostaje inwalidą do końca swojego życia.

Kamera uchwyciła wypadek, do którego doszło na Drogowej Trasie Średnicowej pomiędzy Katowicami a Gliwicami. Ten słynny łuk znajduje się na obszarze Rudy Śląskiej. Jest doskonale oznakowany. Ostrzeżenia – jak widać – dla niektórych nie mają najmniejszego znaczenia.

Motocyklista uderza w ciężarówkę – aby obejrzeć kliknij.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś , które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Pierwszeństwo mają następujące posty: dam pracę, szukam pracy. Mam coś co mogę nieodpłatnie odstąpić. Chcę pomóc / szukam pomocy. Zapraszamy te wszystkie osoby, które prowadzą działalność gospodarczą – i mają dziś problem z dotarciem do klientów. Również posty o charakterze ofertowym będziemy tu zamieszczać nieodpłatnie – po podjęciu w każdym takim przypadku indywidualnej decyzji.

Każdy post będzie weryfikowany pod kątem regulaminu grupy (zakładka informacje). Możliwe jest także przygotowanie szerszej publikacji na naszej stronie WWW z postem na fanpage’u. W ten sposób opublikowaliśmy już artykuł o firmie Zarys, która do Polski dostarczyła 6 mln maseczek i kombinezony ochronne, o fabryce zniczy i świec zapachowych, której właściciel, mimo trudnej sytuacji gospodarczej, walczy o utrzymanie miejsc pracy, o restauracji Śląska Prohibicja.

***