Wielu mieszkańców Katowic pyta o to, czy w mieście prowadzona jest dezynfekcja przystanków i innych miejsc. Skala tych działań i częstotliwość – w tekście.

Wielu mieszkańców Katowic pyta o to, czy w mieście prowadzona jest dezynfekcja przystanków i innych miejsc. Skala tych działań i częstotliwość – w tekście.

3 kwietnia 2020 Wyłączono przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

W Katowicach istotnie trwa dezynfekcja przystanków, ławek, barierek i stref pieszych. Prowadzona jest ona przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów oraz Zakład Zieleni Miejskiej.

– Prowadzimy dezynfekcję stref pieszych, głównie w centrum miasta, takich jak m.in. chodniki, pasaże czy mała architektura – wyjaśnia Robert Potucha, wiceprezes MPGK Katowice. – Nasi pracownicy dysponują odpowiednim sprzętem do ręcznej dezynfekcji. Wykorzystujemy także zamiatarki znajdujące się na naszym wyposażeniu.

Zamiatarki są napełniane odpowiednim środkiem do dezynfekcji i przełączane na funkcję opryskiwania. MPGK ma zapasy płynu odkażającego, uzupełniane są one na bieżąco, nie ma problemów z dostępnością.

Dezynfekcja wybranych punktów odbywa się również poza centrum Katowic.

– Codziennie dezynfekowane są przystanki autobusowe i tramwajowe, a jest ich w naszymi mieście ponad 660 – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta. – Dezynfekowane są wiaty, ławki i kosze, które się przy nich znajdują. Podobne działania są realizowane przy przejściach podziemnych, kładkach dla pieszych i tunelach. W tych miejscach bardzo dokładnie odkażane są poręcze, zarówno przy schodach, jak również przy podjazdach dla niepełnosprawnych.

W Katowicach codziennie dezynfekowanych jest 661 przystanków, a na nich: 658 koszy przystankowych, 457 wiat wraz z zintegrowanymi siedziskami, 238 ławek wolnostojących przy przystankach.

Odkażaniu podlegają również 33 obiekty takie jak przejścia podziemne, kładki dla pieszych i tunele. Szczególnie uważnie czyszczone i odkażane są wszelkiego rodzaje poręcze, a także kolejnych 128 koszy na śmieci. Dodatkowo, co drugi dzień, dezynfekowane są także ławki i poręcze na skwerach, placach i parkach miejskich.

Źródło i fot. BP UM Katowice.

[rl_gallery id=”16257″]