Stan na godz. 10: Mocny wzrost liczby potwierdzonych zachorowań w Katowicach. Tragiczne wieści ze szpitali w aglomeracji katowickiej. Coraz gorzej w całym woj. śląskim.

Stan na godz. 10: Mocny wzrost liczby potwierdzonych zachorowań w Katowicach. Tragiczne wieści ze szpitali w aglomeracji katowickiej. Coraz gorzej w całym woj. śląskim.

30 marca 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Zaczynamy od informacji z Katowic. Jeszcze w sobotę w stolicy woj. śląskiego było 8 potwierdzonych zakażeń. W niedzielę wieczorem 10. Dziś rano już 12.

Dramatyczne wieści płyną z innych miast aglomeracji katowickiej i województwa śląskiego. Liczba śmiertelnych przypadków w woj. śląskim jeszcze w ubiegłym tygodniu wynosiła 2 osoby. Oficjalny stan na chwilę obecną to 6 śmiertelnych ofiar epidemii. A także 203 przypadki potwierdzone zakażenia koronawirusem.

O godz. 10 Śląski Urząd Wojewódzki poinformował:

„Z wielkim żalem informujemy o śmierci 83- letniej mieszkanki Zabrza. Kobieta zmarła w szpitalu zakaźnym w Tychach. Miała choroby współistniejące. Do szpitala trafiła 25 marca w ciężkim stanie, po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego najbliższego otoczenia.

Niestety są też kolejne zakażenia.
Na zwolnieniu lekarskim był mężczyzna w średnim wieku, gdy wystąpiły objawy koronawirusa. Stan zdrowia jest dobry, a służby sanitarne w Bytomiu ustalają źródło zakażenia.
Także niepokojące objawy wystąpiły u kobiety z powiatu tarnogórskiego, która przebywała na L4. Nieustalone jest źródło zakażenia.
W pracy zakaziła się kobieta w średnim wieku, która w dobrym stanie przebywa w izolacji. Mieszkanka powiatu będzińskiego była źródłem zakażenia osoby z najbliższego otoczenia – mężczyzny w sile wieku, u którego wystąpiły dokuczliwe objawy Covid-19.
Również w miejscu pracy zakaziła się kobieta w sile wieku, która leczy się w domu, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych w Bytomiu.
Bytomscy inspektorzy sanitarni ustalają także jak doszło do zakażenia kobiety w średnim wieku, która w dobrym stanie przebywa w izolacji domowej.
W trakcie dochodzenia są także służby sanitarne z Rudy Śląskiej, które badają okoliczności zakażenia kobiety w sile wieku.
W miejscu pracy prawdopodobnie zakaziła się kobieta w średnim wieku, która kuruje się w domu pod nadzorem sanepidu w Katowicach”.

To nie koniec tych smutnych wieści. Poniżej informacja ŚUW z godz. 20.30 wczoraj:

„Z przykrością informujemy, iż powikłania spowodowane koronawirusem były przyczyną śmierci 72-letniego mieszkańca gminy Bestwina. Mężczyzna miał kontakt z osobą z najbliższego otoczenia, która wróciła z zagranicy. Przebywał na kwarantannie domowej, a gdy nagle pogorszył się jego stan, został przetransportowany do szpitala zakaźnego w Tychach. Tam zmarł z powodu zatrzymania krążenia. Jak ocenił szpitalny zespół do spraw zgonu złożony z lekarzy – specjalistów tyskiej placówki, do zatrzymania krążenia przyczynił się Covid-19.

Mamy też w naszym województwie nowe przypadki zakażenia.Inspektorzy sanitarni ustalają transmisję zakażenia starszego mężczyzny z powiatu bielskiego. Mieszkaniec w dobrym stanie jest w izolacji domowej.
Pod nadzorem sanepidu był mężczyzna, u którego wystąpiły objawy koronawirusa. Trwa ustalanie źródła zakażenia tego mieszkańca powiatu cieszyńskiego.
Dodatnie okazały się próbki pobrane od mężczyzny w sile wieku z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Jak się okazało, mieszkaniec miał kontakt z osobą, która wróciła z Hiszpanii.
Poprzez kontakt z osobą chorą zakaził się mieszkaniec w sile wieku z powiatu lublinieckiego.
W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego. Mieszkanka zakaziła się w miejscu pracy i przebywała w kwarantannie, gdy pojawiły się objawy Covid-19.
Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia wiekowego mężczyzny z powiatu zawierciańskiego. Na razie chory pozostaje w domu.
W swoim domu przebywa także starsza kobieta z powiatu myszkowskiego, u której wystąpiły objawy zakażenia.
W dobrym stanie, w izolacji domowej, jest młoda kobieta także z powiatu zawierciańskiego. Sanepid ustala transmisję zakażenia.
W naszym województwie hospitalizowane są w sumie 142 osoby, pod nadzorem sanitarnym jest 7 121 osób, a w kwarantannie – 13 295. Na godz. 8.00 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach wykonała 3 187 badań pobranych próbek”.

Fot. Szpital Mielęckiego w Katowicach.