Epidemia wpłynęła na remont w centrum Katowic.

Epidemia wpłynęła na remont w centrum Katowic.

29 marca 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

– Poleciłem służbom miejskim, by czas epidemii, czyli moment w którym działalność wielu podmiotów jest ograniczona do minimum, a mieszkańcy spędzają większość czasu w domach, wykorzystać na przeprowadzenie liftingu Mariackiej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Remont rozpocznie się w poniedziałek i potrwa do Świąt Wielkanocnych.

W 2008 r. ul. Mariacka zmieniła się w miejski deptak. Z biegiem czasu zaczęło tam działać dużo restauracji, pubów, barów i klubów.

Po wybuchu epidemii ich działalność zamarła. Zarazem – Po kilkunastu latach – pojawiła się konieczność wyremontowania ulicy. Remont mógłby zaszkodzić działalności lokali.

Dlatego właśnie prezydent Marcin Krupa podjął decyzję, by w czasie ogłoszonego stanu epidemicznego, przeprowadzić remont ul. Mariackiej.

– Służby miejskie rozpoczną działania od zdjęcia płyt od strony ul. Mielęckiego – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta. – Następnie wyrównają nawierzchnię i ułożą na nowo zdjęte płyty, a te najbardziej zniszczone zostaną wymienione na nowe. Ulica zostanie też gruntownie wyczyszczona.

Źródło i fot. BP UM Katowice.