Wielka zmiana na wielkim placu budowy. Codziennie tamtędy przejeżdżają tysiące samochodów, więc znacząco wpłynie ona na komunikację w Katowicach. Na komunikację autobusową również.

Wielka zmiana na wielkim placu budowy. Codziennie tamtędy przejeżdżają tysiące samochodów, więc znacząco wpłynie ona na komunikację w Katowicach. Na komunikację autobusową również.

5 lutego 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Na ul. Pszczyńskiej w okolicach Giszowca od poniedziałku czekają kierowców kolejne utrudnienia. Przez dwa tygodnie prowadzone będą prace na środku drogi – na pasie dzielącym przeciwległe jezdnie.

W tym czasie droga zostanie zwężona do jednego pasa ruchu dla pojazdów jadących zarówno od strony węzła z autostradą A4, jak i od strony Tychów.

Zmiana wpłynie na komunikację autobusową w tym rejonie. Od 10 do 23 lutego nieczynny będzie przystanek Giszowiec Karolinki, gdzie zatrzymują się autobusy 672N i 920.

Natomiast 24 lutego całkowicie zostanie zamknięty odcinek ul. Kolistej pod wiaduktem, po którym biegnie ul. Pszczyńska. Zmienioną trasą pojadą autobusy: 30, 72, 223, 292, 672N, 689 ,695 i 920.
Konieczne będzie także wprowadzenie objazdów wzdłuż DK86, z zawracaniem samochodów osobowych na skrzyżowaniu z ul. Górniczego Stanu, a pojazdów ciężarowych dopiero w Murckach.

– Zmiany, które nastąpią 24 lutego, sygnalizujemy już dzisiaj z uwagi na zakres zmian – podkreśla Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Za: BP UM Katowice.