Intel Extreme Masters imprezą zamkniętą. Przez koronawirusa. Pilny komunikat Urzędu Miasta Katowice.

Intel Extreme Masters imprezą zamkniętą. Przez koronawirusa. Pilny komunikat Urzędu Miasta Katowice.

27 lutego 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Tego się wielu spodziewało. IEM odbędzie się bez udziału publiczności.

Decyzję podjął dziś wojewoda śląski. Przyczyną jest zagrożenie koronawirusem.

Urząd Miasta Katowice opublikował komunikat:

„PILNE – IEM zamknięty dla publiczności.

Z przykrością informujemy, że decyzją Wojewody Śląskiego, wynikającą z potencjalnego zagrożenia epidemiologicznego, Intel Extreme Masters (IEM) w Katowicach został zamknięty dla publiczności kilkanaście godzin przed rozpoczęciem wydarzenia.

W poprzednich latach ta największa globalna impreza e-sportu połączona z targami przyciągała do naszego miasta nawet 170 tysięcy osób z całego świata. Sytuację komplikuje fakt, że tysiące kibiców są już w Katowicach i nie wiedzą o wspomnianej decyzji. Dlatego bardzo dużym wyzwaniem dla Organizatorów imprezy będzie poinformowanie wszystkich fanów, że nie zostaną wpuszczeni na IEM, nawet w przypadku posiadania wcześniej zakupionych biletów. Apelujemy do wszystkich mediów z prośbą o możliwie szerokie rozpowszechnienie tej informacji. Wiemy, że Organizatorzy IEM w ostatnich dniach w pełni współpracowali ze służbami sanitarnymi i podjęli wszelkie możliwe kroki na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa tysięcy fanów i mieszkańców Katowic.

Poprzednie edycje wydarzenia zawsze były wzorcowo organizowane przez Intel i ESL Polska a naszą współpracę oceniamy jako celującą. Dlatego jesteśmy przekonani, że pomimo zaistnienia tak trudnej sytuacji w kolejnych latach impreza odbędzie się bez przeszkód z udziałem publiczności”.

Decyzja została ogłoszona dziś wieczorem. Godz. 19.27: „Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski zakazał udziału publiczności w Intel Extreme Masters #KATOWICE #ŚLĄSKIE#IEM #IEM2020#bezpieczeństwo #koronawirus”.

ESL Polska zapowiada, że zwróci koszt zakupionych wejściówek. Wstęp na imprezę był bezpłatny, ale wejściówka gwarantowała możliwość wejścia bez stania w wielogodzinnej kolejce.

Fot. R. Kazimierczak/BP UM Katowice.