Otrzymaliśmy niesamowite nagranie skutków potężnego wstrząsu podziemnego, który odczuło wielu naszych czytelników. Falująca ziemia wprawiła w ruch huśtawki.

Otrzymaliśmy niesamowite nagranie skutków potężnego wstrząsu podziemnego, który odczuło wielu naszych czytelników. Falująca ziemia wprawiła w ruch huśtawki.

13 stycznia 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Nieznane są pełne skutki potężnego wstrząsu podziemnego, który odczuło wielu naszych czytelników. Górnicy są wycofywani z zagrożonego rejonu.

Pomiędzy godziną 14 a 15 zatrzęsły się budynki. Zakołysała się ziemia.

Zjawisko to bardzo mocno odczuwaliśmy w Katowicach i wielu miejscowościach naszego regionu. Musiało być ono niezwykle silne, a to dlatego, że epicentrum wstrząsu znajdowało się w rejonie kopalni Budryk w Ornontowicach.

Pani Monika przesłała nam niemal natychmiast po wstrząsie następującą wiadomość:

„Tak zatrzęsły się bloki, że herbata mi się wylała i szafy się trzęsły, a ja myślałam, że będę uciekać.

Na grupie Piotrowice-Ochojec wszyscy piszą, że czuć było nie tylko bardzo mocno w Piotrowicach i Ochojcu, ale też na Paderewie, w Tychach, Chorzowie.

Obawiam się czy coś złego się nie stało w kopalni”.

W tym czasie inny nasz czytelnik przebywał z dzieckiem na jednym z tyskich placów zabaw. Nagrał niezwykłe zjawisko – falująca ziemia wprawiła w ruch huśtawki.

Nagranie zobaczysz po kliknięciu w obrazek poniżej. W komentarzach na FB czytelnicy twierdzą, że to wiatr rozbujał huśtawki. Równie dobrze można twierdzić, że to czytelnik uczynił dla hecy. Tyle, że my też odczuliśmy ten wstrząs. Był wyjątkowo potężny i nas również przeraził.