Kolejne zmiany na wielkim drogowym placu budowy w Katowicach. Jedna z ulic musi zostać częściowo zamknięta. Ruch kołowy – w tym autobusy komunikacji miejskiej – zostanie poprowadzony objazdem.

Kolejne zmiany na wielkim drogowym placu budowy w Katowicach. Jedna z ulic musi zostać częściowo zamknięta. Ruch kołowy – w tym autobusy komunikacji miejskiej – zostanie poprowadzony objazdem.

13 stycznia 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Zmiany dotyczą budowy węzła drogowego w Piotrowicach, w sąsiedztwie Famuru. Zamknięty dla ruchu zostanie jeden pas ul. Armii Krajowej.

Nieprzejezdny będzie odcinek od ulicy (Małachowskiego), którą dojeżdża się do stacji PKP w Piotrowicach, a skrzyżowaniem z ul. Kościuszki.

15 stycznia samochody oraz autobusy komunikacji miejskiej, jadące od Ligoty, zamiast dojeżdżać ul. A. Krajowej do skrzyżowania z ul. Kościuszki, będą musiały skręcać w Małachowskiego i objazdem kierować się do niej.

Od pewnego czasu na obszarze przebudowywanego skrzyżowania obowiązuje ruch okrężny. Zostanie on utrzymany.

Pozostałe rozwiązania komunikacyjne pozostaną bez zmian. Po około czterech tygodniach budowniczowie mają uporać się z pracami, których wykonanie wymusza częściowe zamknięcie ul. A. Krajowej. Ruch w stronę Ligoty odbywać się ma jak dotychczas.

Dodajmy, że jest to kluczowa inwestycja dla rozwoju Katowic. Gdy na skrzyżowaniu obok Famuru funkcjonowała sygnalizacja świetlna, ul. Armii Krajowej przez kilka godzin dnia była praktycznie nieprzejezdna, ze względu na potężne korki. To, co się dzieje podczas obecnej przebudowy, niewiele odbiega od tego, co było przed nią.

Za: BP UM Katowice. Fot. Wikimedia.