Antyszczepionkowcom ze STOP NOP grożą zarzuty karne.

Antyszczepionkowcom ze STOP NOP grożą zarzuty karne.

18 października 2019 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Obelgi środowisk antyszczepionkowch pod adresem środowisk medycznych, nie są niczym nowym. Lekarze i ludzie związani z ochroną zdrowia nieraz znosili różne, często absurdalne zarzuty z ich strony. Tym razem jednak miarka się przebrała a po kolejnej, oburzającej insynuacji Ministerstwo Zdrowia złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez stowarzyszenie „STOP NOP”.

Parę dni temu stowarzyszenie opublikowało w mediach społecznościowych post sugerujący, że na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii dochodzi do eutanazji pacjentów. Żeby nie było wątpliwości – chodziło o szpitale polskie.

Na jednym z portali można było przeczytać: „Mamy podejrzenia, że w polskich szpitalach dochodzi do eutanazji pacjentów. Jeśli ktoś z Was ma taką wiedzę lub podejrzenie, że takie sytuacje mają miejsce w szpitalach, apelujemy o pomoc. Szczególny apel kierujemy do Rodzin osób zmarłych w szpitalach na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii. Sprawdźcie, jakie leki zostały podane, szczególnie w ostatnich dniach. Jeśli będzie tam morfina, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że lekarze doprowadzili do eutanazji w szpitalu” (pisownia oryginalna).

Na post ten zareagował zarówno minister zdrowia Łukasz Szumowski, jak i prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja. Choć zwykle nie zawsze są jednomyślni, zdecydowali się wydać wspólne oświadczenie, w stanowczo sprzeciwiają się takiej próbie bezpardonowego, karygodnego szkalowania lekarzy i straszenia pacjentów.

Mimo że zamieszczony wpis został już zmodyfikowany, Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się skierować do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez „STOP NOP”.

Fot. Pixabay.