Trwa głosowanie nad sposobami wykorzystania Budżetu Obywatelskiego Katowic. Ten tekst kierujemy głównie do tych, którzy głosować nie chcą. Może to was przekona.

Trwa głosowanie nad sposobami wykorzystania Budżetu Obywatelskiego Katowic. Ten tekst kierujemy głównie do tych, którzy głosować nie chcą. Może to was przekona.

15 września 2019 Wyłączono przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Obserwujemy zażartą rywalizację dzielnic i społeczności miasta. Głosowanie trwa do 22 września.

Jest ono banalnie proste. Pomijając, że można udać się do jednego z wyznaczonych punktów w mieście i oddać głos osobiście, wystarczy mieć internet.

Na stronie Katowice.eu jest zakładka „Budżet Obywatelski”. A tam odpowiedni klawisz do głosowania.

Cała procedura rejestracji i głosowania trwa chyba krócej niż pięć minut. Więcej czasu zapewne zajmie wybór projektów, na które oddajemy głosy.

Zgłoszono bowiem bardzo dużo projektów. Zarówno dzielnicowych i osiedlowych, jak i ogólnomiejskich.

Są one przeróżne. Jedne dotyczą naszego bezpieczeństwa. Inne poprawy i rozbudowy infrastruktury miasta. Jeszcze inne – po prostu rozrywki, rekreacji czy sposobów spędzania wolnego czasu.

Postanowiliśmy podać tu przykłady tego, na jak bardzo różne projekty można wybrać. Może to przekona tych, którzy w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim dotąd nie brali udziału.

Wybudowanie podejścia dla pieszych w formie schodów z zabezpieczeniem (poręcz) na skarpie przy przystanku autobusowym o nazwie „Zespół Szkół Wilhelmina”.

Budowa drogi rowerowej na odcinkach ul. Porcelanowej celem zapewnienia rowerzystom bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zwiększenia zakresu dostępności miasta dla ruchu rowerowego.

Wypożyczalnia Gier Planszowych w Katowicach.

Toaleta miejska w Parku Budnioka – „WC na ASZY”.

Dni z operetką na Bogucicach i Zawodziu – dwudniowy festiwal operetkowy podczas którego odbędą się 4 koncerty arii operetkowych.

Przedszkolaka krok ku bezpiecznej przyszłości – doposażenie miejskich przedszkoli nr 21, 25, 34, 57 na osiedlu Tysiąclecia.

Samoobrona dla całej rodziny.

Aktywny przedszkolak – od przedszkolaka do Ślązaka.

Bezpieczne Murcki – założenie systemu monitoringu miejskiego w Murckach, zakup i montaż kamer – 2 sztuk.

Zamkowa – „ulica obietnic” – remont drogi.

Zewnętrzny park trampolin naziemnych.

Piknik Sąsiedzki na Koszutce 2020.

Katowicka 65 SUCHĄ NOGĄ, BEZ POTKNIĘĆ – remont nawierzchni chodnika na skrzyżowaniu Alei Korfantego i Katowickiej.

Sąsiedzka książka kucharska – kulinarna międzypokoleniowa książka z przepisami mieszkańców Koszutki (bezpłatna książka oraz darmowe materiały internetowe do pobrania).

Budowa ogólnodostępnego parkingu dla mieszkańców budynków wielorodzinnych przy ul. Słonecznej.

Zakup Nowości wydawniczych, zarówno książek, jak i audiobooków dla Filii nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, zgodnie z myślą „Biblioteka to dobry społeczny biznes”.

To oczywiście nieliczne przykłady tego, na co możemy oddać głosy. Nie ma takiej możliwości, by ktoś nie znalazł żadnego projektu godnego poparcia.

Co najwyżej może być kłopot z decyzją, które z projektów wybrać. Ale życzmy sobie jak najczęściej takich właśnie kłopotów.

Tradycyjnie możemy głosować nawet na 6 projektów. Mamy do dyspozycji 3 punkty, które możemy oddać na jeden projekt lokalny (lub rozdzielić na dwa lub trzy projekty lokalne). I kolejne 3 punkty, które na tych samych zasadach oddamy na projekty ogólnomiejskie.