Na miejsce tragedii przyleciał helikopter. Ratownicy przez blisko godzinę reanimowali komendanta, usiłując ratować mu życie.

Na miejsce tragedii przyleciał helikopter. Ratownicy przez blisko godzinę reanimowali komendanta, usiłując ratować mu życie.

9 lipca 2019 Wyłącz przez administrator

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej (dot. tel.).
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
***

Wczoraj dotarła do nas smutna wiadomość ? zginął tragicznie nadkomisarz Krzysztof Skowron, komendant powiatowy policji w Mikołowie. Miał 45 lat.

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj o 13. na drodze krajowej numer 79 w województwie świętokrzyskim. Skowron jechał na motocyklu od strony Sandomierza, w kierunku Krakowa.

Na skrzyżowaniu, w niewielkiej miejscowości Wełnin, miał w niego uderzyć samochód marki Toyota. Jak relacjonował dla miejscowego „Echa Dnia” aspirant Tomasz Piwowarski z buskiej policji, kierowca toyoty, skręcając na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście, jadącemu z przeciwnej strony. Był nim właśnie komendant Skowron.

W wyniku zderzenia policjant przekoziołkował i upadł na asfalt. Na miejsce przybyły służby ratunkowe. Wezwano m.in. helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo godzinnej reanimacji nadkomisarza nie udało się uratować.

Krzysztof Skowron był absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie ukończył kierunek Prawo i Administracja. Komendantem mikołowskiej policji został 1 czerwca 2018 roku. Wcześniej pełnił służbę w Gliwicach i w Pyskowicach. Ostatnie pożegnanie: LINK

Fot. Policja Busko-Zdrój.