Zamiast dwóch pasów ruchu, niestety będzie jeden. Ale gdy to przetrwamy, odczujemy wielką poprawę.

Zamiast dwóch pasów ruchu, niestety będzie jeden. Ale gdy to przetrwamy, odczujemy wielką poprawę.

15 kwietnia 2019 Wyłącz przez administrator

Ewakuacja centrum handlowego w Katowicach. Ale bez paniki.

Rozpoczyna się kolejny etap prac na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej. Na dziś (czwartek 18 kwietnia) zapowiedziano wprowadzenie nowej organizacja ruchu. Zmiany obowiązywać mają do końca lipca.

– Zwężona do jednego pasa ruchu zostanie ul. Kościuszki na wjeździe do Katowic od strony Mikołowa – informuje Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice. – Zwężenie będzie wprowadzone na odcinku od Szkoły Policji do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej.

Z czteromiesięcznego maleństwa zrobili worek treningowy. A mówili o sobie? rodzice.

Prace budowlane trwają od początku 2018 roku i zakończą się na początku przyszłego roku.

– Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic po zakończeniu przebudowy odczują ogromną poprawę – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. Jedną z podstawowych kwestii jest oddzielenie ruchu tranzytowego od komunikacji lokalnej.

Kto wie, o jaką ilość gotówki chodzi, ten ją otrzyma. Pieniądze czekają.

Przypomnijmy, że obok Famuru powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie. U góry będzie rondo, zaś ruch tranzytowy odbywać się ma w tunelu. Wizualizacja poniżej.

Źródło i fot.: BP UM Katowice.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Grupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

***

Kolejny tydzień strajku. Ze stron ZNP z naszego regionu buzuje emocjami. Tymczasem dziś kolejne egzaminy ? do których tylko w woj. śląskim przystąpić ma ponad 41 tys. uczniów.

 

 

 

Armageddon w Tychach. Uwięzieni ludzie w windzie. Zgasły latarnie i sygnalizacja świetlna. Tysiące mieszkań bez elektryczności.

 

 

 

 

Groźny wypadek w Katowicach. Wśród rannych dziecko.

 

 

 

TOZ w Katowicach ostrzegł przed kolejnym atakiem zwyrodnialca trującego psy wyprowadzane na spacer. Tymczasem w internecie pojawiła się publiczna pochwała dla innego mordercy psów.

 

 

 

Katowiczanka ?utonęła? w betonie ? na szczęście nie po dach. Czy plac budowy był dobrze oznakowany? Jedno ze zdjęć budzi wątpliwości.