Śląski weekend w piłce nożnej. Tysiące kibiców miały co oglądać.

23 kwietnia 2019 Wyłączono przez administrator

12278 widzów wybrało się w 22.04 by obserwować 31 kolejkę piłkarskiej ekstraklasy, w której Górnik Zabrze zmierzył się na Arena Zabrze z Arką Gdynia.

Spotkanie otworzył ?rzutem monetą? Stanisław Oślizło, wspominając – jakże pamiętany przez starszych kibiców Górnika – słynny ?rzut monetą? w meczu z AS Roma w PZP, który dał nam przepustkę do finału tej imprezy. Później schedę przejęli już piłkarze obydwu drużyn, którzy chcieli w ten świąteczny ?lany? poniedziałek stworzyć świetne widowisko.

Zaczęło się na wzajemnym badaniu i grze w środku pola. Z minuty na minutę Górnik Zabrze grał coraz lepiej, lecz w pierwszej połowie nie umiał udokumentować swojej przewagi golem.

Co nie udało się w pierwszej, udało się w drugiej połowie a dokładnie w 53 min. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Gvilia, w polu karnym błąd w kryciu popełnili gracze Arki i zupełnie niepilnowany Kamil Zapolnik głową skierował piłkę do siatki.

Mecz ten udowodnił, że gra Górnika jest na fali wznoszącej. Gra Arki w ofensywie pozostawia natomiast dużo do życzenia i podopieczni Jacka Zielińskiego będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by wyjść z kryzysu.

***

Górnik Zabrze 1-0 Arka Gdynia

Kamil Zapolnik 53

Górnik: 84. Martin Chudý – 3. Boris Sekulić, 2. Przemysław Wiśniewski, 5. Paweł Bochniewicz, 27. Adrian Gryszkiewicz – 19. Kamil Zapolnik (71, 22. Szymon Matuszek), 8. Walerian Gwilia (81, 4. Adam Örn Arnarson), 23. Mateusz Matras, 7. Szymon Żurkowski, 9. Jesús Jiménez – 17. Igor Angulo (89, 10. Łukasz Wolsztyński).

Arka: 1. P?vels Šteinbors – 33. Damian Zbozień, 3. Christian Maghoma, 6. Frederik Helstrup, 17. Adam Marciniak – 9. Nabil Aankour (62, 10. Luka Zarandia), 18. Marko Vejinović, 16. Adam Deja (69, 8. Marcus Vinícius), 14. Michał Nalepa, 7. Maciej Jankowski – 22. Michał Janota (84, 20. Goran Cvijanović).

Żółte kartki: Matras, Matuszek – Aankour.

***

W 29 kolejce 1 ligi piłkarskiej GKS Katowice podejmował Termalikę Bruk-Bet Nieciecza. Drużyna z Katowic przystępowała do tego spotkania z pozycji ?pod kreską? i nadal musiała walczyć o wydostanie się ze strefy spadkowej.

Po 28 spotkaniach GieKSa zdobyła 29 pkt i 16 miejsce w lidze nadal było miejscem spadkowym. 2 punkty do miejsca dającego utrzymanie w lidze. Bruk-Bet z 39 punktami znajdował się na spokojnym, 7 miejscu w tabeli.

Trener Dudek i trener Tułacz w końcu mogli skorzystać ze wszystkich swoich zawodników, wrócili kontuzjowani oraz ?kartkowicze?.

Pierwsza połowa nie przyniosła porywającego widowiska. Od pierwszych minut oglądaliośmy tzw. ?badanie sił? obydwu stron.

W 36 minucie otworzył się wynik w tym spotkaniu. Po składnej akcji gości akcję wykończył niezawodny ostatnio Adrian Błąd i zrobiło się 0:1 dla GieKSy.

Po tej bramce śmielej zaatakowali gracze z Niecieczy, którzy raz po raz próbowali przełamać katowicką obronę, lecz bez efektu. Do przerwy wynik 0:1 dla GieKsy z Katowic.

W 87 minucie precyzyjny strzał z rzutu wolnego oddał Grzelak doprowadzając do wyrównania. Do końca spotkania wynik się nie zmienił. W wielkanocną sobotę remis w Niecieczy.

***

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-1 GKS Katowice
Rafał Grzelak 87 – Adrian Błąd 37

Bruk-Bet Termalica: 1. Łukasz Budziłek – 32. Dawid Szymonowicz, 25. Mateusz Kupczak, 77. Artem Putiwcew, 27. Rafał Grzelak – 6. Dawid Kalisz (59, 66. Michał Skóraś), 4. Piotr Wlazło, 5. Vlastimir Jovanović, 30. Florin Purece, 11. Patrik Mišák (70, 16. Martin Mikovič) – 7. Roman Gergel (81, 20. Jacek Kiełb).

Katowice: 81. Mariusz Pawełek – 25. Wojciech Lisowski, 4. Arkadiusz Jędrych, 3. Rafał Remisz, 8. Mateusz Mączyński(81, 31. Jakub Wawrzyniak) – 11. Adrian Błąd, 16. Bartłomiej Poczobut, 5. Callum Rzonca, 10. David A?ón (77, 13. Grzegorz Piesio), 17. Tymoteusz Puchacz – 90. Arkadiusz Woźniak.