Niech ten przykład idzie w świat

Niech ten przykład idzie w świat

28 stycznia 2019 0 przez administrator

Ta inicjatywa Katowic pokazuje, że chrześcijanie, muzułmanie i Żydzi nie tylko mogą współżyć, ale i współpracować. Nawet na gruncie religii. To przykład ważny szczególnie dziś, gdy w innych częściach świata trwają wojny, zamieszki, zamachy.

Po raz siódmy Katowice wydały „Kalendarz Trzech Religii”. Jest on owocem współpracy chrześcijan, Żydów i muzułmanów, a także środowisk naukowych i kulturalnych.

– Otwartość na wielokulturowość, dialog i szacunek okazywany każdemu człowiekowi to przesłanie, które obecnie powinno szczególnie głośno wybrzmiewać w naszym kraju ? mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Niezmiernie cieszę się, że tegoroczne wydanie kalendarza przedstawia piękno natury, a jednocześnie przypomina o najważniejszym wyzwaniu świata, jakim jest ochrona środowiska naturalnego.

Kalendarz został wydrukowany w 6 tys. sztuk, a część jego nakładu jest dostępna dla mieszkańców bezpłatnie w Centrum Informacji Turystycznej na Rynku 1 w Katowicach.

Kalendarz opracowywany jest przez przedstawicieli kościołów: katolickiego, ewangelicko-augsburskiego, prawosławnego, wspólnoty żydowskiej i muzułmańskiej, we współpracy z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Pierwszy wydano w 2013 roku w nakładzie 3 tysięcy sztuk. Obecnie, ze względu na ogromne zainteresowanie projektem ? nakład został podwojony.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/ 
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis 
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Źródło i fot.: BP UM Katowice.