Grypa schodowa

17 listopada 2018 0 przez administrator

Padły kolejne schody ruchome na dworcu PKP w Katowicach. A my proponujemy posłom i senatorom Ziemi Śląskiej pytania, które powinni zadać w Warszawie.

Przypomnijmy, że schody ruchome, łączące poziom dworca kolejowego z poziomem dworca autobusowego, nie działają od ponad roku. Zaczęły się psuć w 2016 r. Rok temu przestały działać na dobre.

Sprawa tych pierwszych schodów jest szczególnie skandaliczna, gdyż spółka PKP przyznała się, że to nie schody były felerne. Po prostu wybrano model, który nie był przystosowany do takiego obciążenia.

W Zawierciu czy Pszczynie prawdopodobnie działałyby bezawaryjnie. Ale Katowice są nieco większe. Stanowią też stolicę kilkumilionowego regionu, o czym w kierownictwie PKP zapewne nikt nie wiedział.

Następnie PKP zaszantażowało władze Katowic, że jeśli te nie dorzucą pieniędzy, to schody nie zostaną wymienione. A kiedy miasto zdecydowało, że wyasygnuje na ten cel spore środki, wówczas PKP przez kilka miesięcy zwlekała z przetargiem. Następnie tak zorganizowała przetargi, że nie udało się ich rozstrzygnąć:
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/1730-mistrzu-barejo-ozyj 

Pan Grzegorz przesłał nam zdjęcie, z którego wynika, że „schodowa grypa” zaraziła następne schody w hali dworca PKP w Katowicach i one również stanęły. Taki stan był dziś około 6.30 i trwał co najmniej do 7.30. Jak było później nasz czytelnik nie wie, gdyż ruszył za swoimi sprawami.

Pozostaje mieć nadzieję, że goście szczytu klimatycznego ONZ, który już wkrótce rozpocznie się w Katowicach, nie będą zaglądać na dworzec kolejowy, a jeśli już to na ten na Ligocie. Tam bowiem wszystko działa bez zarzutu. Inaczej wstyd będzie na cały świat.

Panu Grzegorzowi dziękujemy za zdjęcie i informację, a sobie i wszystkim pozostałym przypominamy, że Ziemia Śląska ma chyba jeszcze kilkudziesięciu posłów i senatorów. Może warto byłoby zadać ministrowi, któremu podlega spółka PKP następujące pytania: Dlaczego na dworcu PKP w Katowicach możliwa jest taka kompromitacja? Dlaczego zrezygnowano z modernizacji tylnej części dworca PKP w Katowicach, przeznaczając te środki na przebudowę innych dworców kolejowych w Polsce?

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.