Wyżerka w szczytnym celu

17 listopada 2018 0 przez administrator

Główna idea imprezy, to zbiórka pieniędzy na odbudowę ośrodka w Giszowcu, który w lipcu tego roku został podpalony, tak aby dzieci mogły jak najszybciej wrócić na zajęcia rehabilitacyjne w pełnym zakresie. Sztafeta kulinarna szefów kuchni.

Już jutro – w niedzielę 18 listopada w giszowieckim parku Pod Lipami 1 akcja „Kulinarne Serce dla OREW, czyli niedzielny obiad w parku”. Akcja na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego im. Marii Trzcińskiej-Fajfrowskiej. Tego samego, który został w lecie tego roku podpalony.

Był to wyjątkowy akt podłości i barbarzyństwa. W ośrodku rehabilitowane były niepełnosprawne dzieci z porażeniem czy niepełnosprawnością intelektualną (a także młodzież i dorośli). Obiekt został zniszczony. Trwa jego odbudowa.

„Kulinarne Serce dla OREW, czyli niedzielny obiad w parku” to festyn charytatywny. Zaczyna się o godz. 11.00. W programie: sztafeta kulinarna cenionych szefów kuchni oraz konkurs kulinarny „Dynia Inaczej”, prowadzony przez szkołę gastronmiczną z Katowic.

Wystąpią: Marcin Wyrostek, Todo Art Trio, PHFNG & DJ ROKA, The Party is Over.

Ponadto: losy, licytacje, atrakcje dla dzieci, pokazy taneczne, pokaz zumby.

Wszystkie datki zostaną przekazane na wyposażenie i pomoc podopiecznym OREW.

Organizatorzy: Silesia Wine and Food, Miejski Dom Kultury w Giszowcu, społeczność lokalna.

Szczegółowy program imprezy:
https://zapleczetematow.blogspot.com/2018/11/kulinarne-serce.html 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu OREW w Giszowcu po pożarze. Fot. OREW.