Pirata trzeba ukarać

4 czerwca 2018 0 przez administrator

Potrącił pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych. Następnie uciekł nie zatrzymując się i nie udzielając pomocy. Ranny z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Trzeba pomóc w złapaniu pirata drogowego.

Trzeba pomóc tym bardziej, że potrąconym był 80-letni mężczyzna (a wszyscy wiemy, czym grozi nawet niewielki uraz dla osoby w tym wieku). Starszy pan przechodził przez ulicę w miejscu, gdzie jest oznakowane przejście dla pieszych. Mimo to został uderzony przez samochód, który się nie zatrzymał, by go przepuścić.

Wiadomo, że do zdarzenia doszło 29 marca tego roku na skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Medyków. Sprawca wypadku jechał samochodem koloru najprawdopodobniej szarego. Nieznana jest jego marka, a tym bardziej numer rejestracyjny. Samochód jednak musiał mieć ślady uderzenia w pieszego i zapewne trafił do warszatatu. Wszystkich zajmujących się usługami blacharskimi prosimy o pomoc w wykryciu pirata drogowego. Następnym razem może on potrącić kogoś z waszej rodziny.

Być może są jacyś świadkowie marcowego wypadku. Choć minęło od niego nieco czasu, takie zdarzenie na pewno pamiętają. Was również prosimy o pomoc w ustaleniu sprawcy.

Wygląda na to, że policjanci nie mają żadnego tropu, skoro po takim czasie zwrócili się z apelem do internautów. Należy ich wesprzeć, choćby przez rozpowszechnienie infrmacji o wypadku. Kierowcom, którzy najeżdżają na pieszych na pasach, a następnie uciekają nie udzielając pomocy i nie wzywając pogotowia, nie wolno pobłażać.

Śledztwo prowadzi Wydział do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Telefony: 32 2002416, 32 2002309 lub 112 i 997.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.